Sıkı Bir Kalça İçin Basit Egzersizler

Sıkı Bir Kalça İçin Basit Egzersizler

Kış ve bahar aylarını geride bıraktığımız yaz aylarına girdiğimiz şu günler de pek çok insan özellikle bikini ve mayo modelleri tercih ettiğinden plajlarda çok çekici ve sıkı bir vücuda sahip olmak ister. Siz de yaz aylarında daha zayıf ve sıkı bir görünüm elde etmek istiyorsanız özellikle bölgesel olarak çalışılan basit egzersizleri deneyebilirsiniz.

Dik Bir Kalça İçin Hareketler

Daha sıkı daha kalkık bir kalçaya sahip olmak isteyenler için artık evde de kolayca yapabileceğiniz hareketler sayesinde istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Daha çok basenler ve kalça bölgesini çalıştıracak egzersizler daha çok squat, bisiklet sürme, yürüyüş yapma, yüzme gibi hareketler özellikle kalça bölgesinin çalışması için son derece etkili olan egzersizler arasında yer alır.

Squat hareketi genel olarak ayakta durur vaziyetteyken oturma hareketi yapma şeklinde olan bir harekettir. Daha çok yarım çömelme olarak da adlandırılan bu hareket daha kalkık bir kalça ve sıkı bacaklar için en etkili ve en çok tercih edilen yöntemdir.

Squat Günde Kaç Defa Yapılır

Bu yöntemin yanı sıra bacakları ayrı ayrı olacak şekilde arkaya doğru 10-15 defa esnetme hareketi de daha sıkı bir kalça için basit egzersizler arasında yer alır. Squat hareketini günde 30-35 defa yapabilirsiniz. Bu hareket sayesinde bir kaç haftada sıkılaşmış ve dik bir kalçaya sahip olabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz