Sıkı Bir Cilt İçin Doğal Öneriler

Sıkı Bir Cilt İçin Doğal Öneriler

Cildiniz gerek yaşam şartları gerekse yaşlanma sonucunda gözenekleri kapanmakta, gevşemekte ve sağlıksız bir görünüm kazanmaktadır. Hızlı bir şekilde cilt sıkılaştırması için cildinizi uyaracak, hücre yenilenmesini sağlayacak ve içerdiği protein ile sağlık kazandıracak cilt maskeleri tercih edilmelidir. Herkesin evde kendi kendine uygulayabileceği birçok maske çeşidi bulunmaktadır. Daha genç bir görünüm kazanmak için cildin sıkılaştırılması gerekmektedir.Bu da cildimize doğal maskeler uygulamakla sağlanabilir.

Cildi Sıkılaştırma Yöntemleri

Ciltte bulunan gözenekleri temizlemek ve sıkılaştırmak için sağlıklı ürünler kullanılmalı ve sık sık bakım uygulanmalıdır. Gözenekleri açmanın en kolay yollarından birisi ise cilde buhar banyosu yaptırmaktır. Bir kaba konulan bir litre sıcak suyun buharı ciltteki gözenekleri doğal şekilde açmaktadır.

Tonik kullanmak, gül suyu uygulaması en çok tercih edilen cilt sıkılaştırıcılardır. Diğer bir yöntem ise limon suyunu pamuk yardımıyla yüze uygulamak ve ardından gözeneklere buz kompresi yapmaktır. Bu sayede cilt gözenekleri açılacak ve cilt sıkıştırılacaktır.

Yumurta akı, bal, kil, salatalık suyu, domates suyu, buz, maydanoz, yoğurt ve karbonat cildi sıkılaştıracak maskeler için ideal doğal araçlardır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz