Semizotunun Faydaları Nelerdir?

Semizotunun Faydaları Nelerdir?

Semizotunun içinde bulunan mineral ve vitaminden dolayı çokça tüketilen bir sebzedir. Düşük kalorisi nedeniyle kilo vermede yardımcı olan semizotu salataları içine konarak da tüketilir. İçinde bulunan omega 3 asidi içermesi bu sebzenin ne kadar faydalı olduğunun da bir kanıtıdır. Çünkü omega 3 yağ asitlerinin dikkat eksikliğine, astıma, Alzheimer ve bunama iyi gelmesi nedeniyle semizotu mutlaka tüketmeye çalışın. Sağlık problemleri çıkmadan da sağlığınızı bu şekilde koruyabilirsiniz. Bunlarla birlikte kalsiyum, demir, fosfar ve magnezyum bakımından zengin olması nedeniyle vücudunuz için çok yararlı bir sebzedir. Balık yemeyen kişilerin bolca semizotu tüketmesinde fayda var. Semizotu hem kalbe hem de kansere karşı koruyucudur. Şeker hastalarının susuzluğunu azaltmasına da yardımcı olur. Böbrekteki kum ve taşın vücuttun atılmasını sağlar. Beyin yorgunluğuna ve sakinleştirici etkisiyle de kullanılıyor. Kanı ve vücuttaki çoğu pisliği temizler ve vücudunuzun rahatlamasını sağlar. Ülkemizde yaygın yetişme olanı olduğu için bu şifalı sebzenin kıymetini bilip mutlaka tüketin . Temiz otunun faydası yeşil salatanın içinde tüketilmesi çok faydalı. Semizotunu yoğurdun içine koyup da yemek de çok lezzetli hem de çok yararlı. Sağlığımızın kıymetini bilelim.

Bunlarla birlikte ayrıca temiz otunun şu faydaları da vardır:
* Gut hastalığına, baş ağrısına ve vücut ağrılarına da çok iyi geldiği söylenir.
* İdrar söktürücü etkisi ve kanama hastalıklarına da çok iyi geliyor. Mide ve bağırsak kanamalarına.
* Kabızlığı giderir. Vücuda serinlik vermesini sağlar.
* Uykusuzluk ve zihin yorgunluğunu atmada yardımcı olur.
* Temiz otunun lapası yara ve yanıkların tedavisinde kullanılır.
* Sinir krizi geçiren hastaların semizotunu sürekli tüketmesinin gerekli olduğunu uzmanlar dile getiriyor.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz