Selülitleri Yok Eden Doğal Masaj Yağı Tarifi

Selülitleri Yok Eden Doğal Masaj Yağı Tarifi

Selülitin en önemli sebepleri arasında, hatalı ve yanlış beslenme ile hareketsiz yaşam tarzı gelmektedir. Bunun yanı sıra, hormonel bazı faktörlerde selülitin oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Selülit sorunu, sadece estetik anlamda bir problemden çok, ileriki aşamalarda ciddi bir sağlık sorunu da olabilir. Bundan dolayı, erken önlem almak tüm sağlık sorunlarında olduğu gibi, bu sorunda da oldukça önem taşımaktadır.

Kalça bölgesinde, bacaklarda, üst kollarda ve karın çevresinde, daha yoğun olarak selülit oluşumu gözlenmektedir. Bu can sıkıcı durum, kadınların büyük çoğunluğunda zaman zaman oluşabilmektedir.

Selülitleri yok eden masaj yağı sayesinde, vücudunuzda oluşan selülitleri yok edebilir, daha sağlıklı bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Egzersiz ve doğa yürüyüşleri ile birlikte, selütler için masaj yağı tarifini da uygularsanız, selitlerin giderilmesini hızlandırırsınız.

Selülitleri Gideren Masaj Yağı İçin Gerekli Malzemeler

  • – 10 damla kekik yağı
  • – 5 damla biberiye yağ
  • – Yarım tatlı kaşığı susam yağı
  • – Yarım tatlı kaşığı portakal yağı

 

Selülit Yağının Hazırlanması ve Uygulanması

Temiz bir kabın içerisine tüm yağlar koyulur ve birbirlerine emilmesi için iyice karıştırılır. Hazırlamış olduğunuz karışımı, vücut ısısına yakın bir derecede hafifçe ısıtın.

Hafif ısıttığınız selülit masaj yağı, tüm selülitli bölgelere sürülür. Sürme işlemini, elerinizi kullanarak yapın ve tüm sorunlu bölgelere iyice yedirin.

Aktarlarda bulabileceğiniz kabak lifi keseyle veya ham ipek keseyle, teninizi kızartacak şekilde bastırarak masaj yapın. Yapılan bu masaj, en az 15-20 dakika sürmelidir.

Masaj uygulamasından sonra, selülitli bölgeyi bir streçle iyice sarın. Bu işlemin ardından, en az 15 dakika egzersiz hareketleri veya ev işi yaparak, terlemeyi sağlayın.

Yaptığınız egzersizin ardından, ılık su ile duş alarak, selülit yağı karışımını ovalayarak temizleyin.

Tarif edilen bu işlem, sabah akşam yapılırsa, selülitlerin giderilmesinde oldukça etkili olacaktır. Eğer buna zamanınız yoksa, günde bir defa yapacağınız bu masaj da etkili olacaktır.

Tüm masaj kuralarına uyulduğu taktirde, 1 veya 2 ay içinde çok iyi sonuçlar alacak ve selülitlerden kurtulmak için verdiğiniz çabaya değdiğini göreceksiniz. Hem de bu uygulamayı çok ucuza halletmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz