Selülit Giderici Maske

Selülit Giderici Maske

Selülit, özellikle kadınlar için giderilmesi gereken bir cilt sorunudur. Yaşam tarzı, beslenme şekli, hormonsal bozukluklar ve genetik yapı, selülit oluşmasında rol oynayan etkenlerdir.

Vücudun sarkmış dokusunun, yağ asitlerinni dengesiz dağılımı ve kasların gevşek bir yapıya sahip olmasından dolayı, pürüzlü bir cilt görüntüsü oluşur. Selülit, özellikle bacak ve kalça bölgesinde görülür. Yağlı ve şekerli gıdalar ile beslenmek ve hareketsizlik en büyük tehdittir.

Selülit için alınacak önlemler arasında en önemlisi egzersiz alışkanlığının kazanılmasıdır. Çünkü hareketsiz bir bedenin, kas gerginliği, yağ birikimine karşı direnci ve dokuların daha işlevsel yapısı azalır. Bol su tüketimi ile vücut desteklenmeli, doğal beslenmeye dikkat edilmelidir.

Beslenme ve egzersiz olarak önlemler alındıktan sonra, cilde uygulanacak doğal maskeler de selülit giderici bir etki bırakacaktır. Cildin hem içerden güçlü bir iyileştirmeye gitmesi hem de cilt yüzeyinden koruyucu ve sıkılaştırıcı bir selülit giderici maske ile tedavi etmek, iki yönlü olarak pozitif etki verecektir.

Selülit İçin Kahve Maskesi

* 1 yemek kaşığı kahve (filtre kahve, türk kahvesi vb.)
* 1 yemek kaşığı limon suyu
* 1 yemek kaşığı zeytinyağı
* 1 yemek kaşığı bal

Kendi alanlarındaki sağlığa sayısız faydaları yanında, cilt sorunu için birleştirildiğinde fazlasıyla güçlü bir tedavi yöntemi olan bu besinler, tam bir karşımı elde edilene kadar karıştırılır.

Elde edilen karışım, selülit olan bölgeye sürülür. Eğer mümkünse cilde uygulanan karışımın gece boyunca kalması faydasını arttıracaktır. Kan dolaşımının artmasına, cildin gözeneklerinin açılmasına ve gergin bir yapıya kavuşmasına neden olacaktır.

Selülit maskesi, haftada iki ya da üç kez cilde uygulandığı takdirde kalıcı iyileşmelerin elde edileceği kanıtlatmıştır. Maske için kullanılacak kahve, şekersiz, katkı maddesi ilavesiz, suda çözülebilen türde olmalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz