Şebnem Ferah Makyajı Nasıl Yapılır?

Şebnem Ferah Makyajı Nasıl Yapılır?

Şebnem ferah makyaj tarzı denilince ilk aklımıza gelen seneler önce albüm kapağında olan siyahlı kırmızılı makyaj olmuştur. Kırmızı- siyah tonlarındaki makyaj türü tarih boyunca hep rockcılar tarafından kullanılmıştır.

Bizde bugün bu makyaj nasıl yapılır sizlere onu anlatmak istedik.

İlk öncelikle kırmızı bir farı göz kapağımız boyunca iyice sürüyoruz. Eğer elinizde bir kırmızı far yoksa kırmızı dudak kalemi ve ya yağ oranı düşük rujlardan kullanabilirsiniz. Kırmızı far ile kaş altını aydınlatarak iyice sürüyoruz. İsterseniz takma kirpikler kullanabilirsiniz. Ama biz eyeliner ve göz kalemi kullanacağız.

Eyelineri ya da göz kalemini alıp gözün bitimine kadar ince şekilde bir çizgi çekip hatlı bir şekilde yapıyoruz. Ardından mürdüm tonlarında bir far seçerek gözalatlarını bu far yardımıyla aydınlatıyoruz. Kırmızı farımız ile de gözalatlarına çok az aynı renkten sürerek bu renkleri karıştırıyoruz. Ardından göz içlerimize siyah kalem çekiyoruz. Fondötenimizi sürüp, hafif siyaha yakın, koyu bordo bir ruj seçip uyguladıktan sonra artık makyajımız hazır! Sizde kendi hayal gücünüze göre makyaj yapıp bizimle paylaşabilirsiniz. İşte Şebnem Ferah Makyajı!

şebnem-ferahın-makyajı


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz