Sarkan Göğüslere Doğal Yöntemler

Sarkan Göğüslere Doğal Yöntemler

Göğüslerin sarkması, bugün birçok kadının muzdarip olduğu fiziksel problemler arasında yer alır. Yağ bezlerinin en yoğun şekilde yer aldığı vücut bölgelerinden birisi olan göğüsler er ya da geç ilerleyen yaşlarda sarkacak olsalar da bazı teknikler ile bu durumun geciktirilmesi sağlanabilir. Sarkan göğüslere doğal yöntemler sayesinde sarkma probleminin önüne mümkün olduğunca geçilebilir ve bu sorunu uzun yıllar boyunca erteleme imkânı bulunabilir.

Doğal Yöntemlerle Göğüs Sarkmasını Önleme

Sarkan göğüslere doğal yöntemlerde verilebilecek ilk tavsiye düzenli spor yapılmasıdır. Çünkü spor göğüs ve çevresindeki kasları canlandırarak kan dolaşımını hızlandırır ve çok daha sıkı göğüslere sahip olunmasını sağlar. Özellikle yüzme gibi spor dalları göğüs kaslarını geliştirme konusunda oldukça etkilidir.

Kalsiyum ve protein bakımından zengin bir beslenme düzeni uygulamak sarkan göğüslere doğal yöntemler arasında en etkili olanlarındandır. Cildi sıkılaştıran C vitamini de bu amaçla kullanılabilecek önemli besin değerlerindendir.

Göğülere sıcak su kullanımı ise mümkün mertebe uzak durulması gereken bir konudur. Çünkü sıcak su göğüs kaslarını gevşeterek daha da yayılmalarına ve yer çekiminin etkisi ile göğüslerin aşağıya doğru sarkmalarına sebep olur. Bu yüzden özellikle yaz aylarında soğuk su ile duş almanın göğüsleri dikleştirme üzerinde etkisi büyüktür.

Sarkan göğüslere doğal yöntemlerden birisi de toparlayıcı ve destekleyici sütyen kullanımıdır. En çok da spor yaparken tercih edilmesi gereken bu iç çamaşırları ile göğüslerin dik tutulması ve güçlendirilmesi sağlanabilmektedir.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz