Şalvar Pantolon Modelleri

Şalvar Pantolon Modelleri

Şalvarlar da bu yaz moda rüzgârının sürüklediği popüler parçalardan biri. Mağazalarda pek çok markaya ait hem klasik hem spor, birbirinden farklı şalvar pantolon modelleri ile karşılaşmanız mümkün.

Peki, hangi şalvarlar hangi bluzlarla kombine edilir?

Öncelikle bilinmesi gerekir ki şalvar pantolonlar üzerine en çok ince askılı bluzlar yakışmaktadır. Renkli kolyelere fon oluşturacak göğüs dekoltesi, şalvarın o destansı şark kültürüyle çekici bir tezat oluşturacaktır. Zaten bu tezat anlayışı son dönemlerde tüm dünya modasında yer almaktadır. Haliyle bluzunuzun askıları ne kadar inceyse şalvarınızın genişliği ve kapalılığı o kadar fazla olabilir. Yeter ki doğru şalvar ve doğru bluz bir araya gelebilsin.

Şalvar pantolonlarla birlikte büstiyer tarzı minik bluzları ve boğazdan bağlamalı omuzları açık bluzları da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şalvar pantolon modelleri ile kesinlikle kullanılmayacak bluzlar ise şunlardır: Uzun kollu ve salaş bluzlar, spor logolar ve yazılar içeren geniş bluzlar (Şalvarınız spor olsa bile bu tür bir bluzla kombinlenmemelidir, spor bir atlet daha şık duracaktır), pileli, pile yakalı bluzlar ve gömlekler.

Bu yazın tesettür abiye modelleri incelendiğinde ise yine bol taşlı, incili, ışıltılı tasarımlar ve parlak kumaşlar dikkat çekmektedir. Mevlana, prenses ve kuyruklu etekler, beli ortaya çıkaran parlak kuşak ve fiyonklar, sırt işlemeleri, dantel ve çift katlı tül detaylar abiye modellerde sıklıkla kullanılmıştır.

2017’nin tesettür abiye modelleri  de bu yılın moda renklerine uyum sağlamış ve fuşya, lila, mürdüm; küf, çakıl taşı, vizon; saks, buz, çivit gibi renk grupları elbiselerin gölgelerinde ve armonilerinde fazlasıyla kullanılmıştır. Tesettür abiyelerin eşarpları ise genellikle desensiz ve elbise ile aynı renktir. Yalnız, eşarbıyla aynı olmayan ama uyumlu veya zıt renklerin kullanıldığı birbirinden güzel abiyeler de vardır. Örneğin haki yeşil elbise ve taba rengi eşarp gibi.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz