Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalık, cildin nemlenmesi ve yenilenmesi açısından en çok fayda sağlayan besinlerden birisidir. Hem kokusu hem de sıvı açısından zengin olması ile de serinletici bir etki gösterecektir. Tüm cilt tipleri için kullanıma uygun olan salatalık besini ile hazırlanabilecek doğal maskesi, cilde gereken nemi ve parlaklığı kazandıracaktır.

 

Salatalık Maskesi Yapımı İçin Malzemeler

1 adet salatalık
1 yemek kaşığı yoğurt

Salatalık Maskesi Hazırlanışı

Salatalığı kabuğundan ayırdıktan sonra mutfak robotundan geçirmek ve yoğurt ile karışmasını sağlamak yeterlidir. Beş dakikada hazırlanabilecek bu doğal maskeyi yaparken salatalık suyunun yoğurt içerisine akmasına özen gösterilmeli. Hazırlanan karışım yüz bölgesine sürüldükten sonra yaklaşık 15 dakika beklenmelidir. Daha sonra bol su ile temizlenen cilt, uygun bir nemlendirici ile nemlendirilmelidir. Haftada bir kez bu maskeyi uygulamak cilde çok fayda sağlar. Cildin toksinlerden arınması, parlaması, fazla yağ dokusunu atması ve nemlenmesi için etkili olacaktır.

Birçok cilt maskesi içerisine salatalık eklenerek daha faydalı karışımlar olması da sağlanabilir. Hiçbir yan etkisi olmayacağı için gönül rahatlığı ile kullanılabilmektedir.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz