Salatalığın Faydaları Nelerdir?

Salatalığın Faydaları Nelerdir?

İçerisinde bulunan B1,B2 ,A,C vitaminleri ve içerisindeki demir,protein ,fosfor olması ile her yönden sağlığımıza çok yaralıdır. Böbrekleri çalıştırarak İdrar söktürücü etkisi vardır. Salatalık bildiğimiz gibi sulu bir besin kaynağıdır. Cildi tonik gibi temizleme avantajı sunar salatalığın suyu . vücuttaki kanı temizlemeye yardımcı olur.Ter bezlerinizin iyi çalışmasını sağlar.Ciltteki her türlü bezi çalıştırmaya yarar. Vücut yorgunluğunu atmada ve sizi dinlendirmeye yardımcı olur. Göz altı şişkinlerinize de çok iyi gelir. Salatalığı dilimleyip bir parça dilimi gözkapağınızın üzerine yerleştirip 15 dakika bekletin . Gözlerinizin dinlenmesine de yardımcı olmuş olacaktır. İçerisinde bulunan vitaminler sayesinde cildinizin prüzsüz olması sağlar bir çok kozmetik ürünün içinde bulunur. Salatalık özlü maskelerde cildiniz için faydalı maskelerdir. Salatalık dilimleri ile selülitlerinizi ovmanızda selülitlerinizi azaltmanıza yardımcı olur. Diyet yapan bayanların da tok tutmasını sağlayan salatalık kurtarıcı besinleri. Ağız kokusunu önlemeye de yardımcı olur. Bir salatalık dilimini ağzınızın içinde birazcık bekletmeniz yeterli. Baş ağrılarına çözüm yine salatalıklarda gece yatmadan önce birkaç dilim salatalık yiyin faydasını sabah kalktığınızda göreceksiniz. Güne zinde başlayabilirsiniz. Romatizma ağrılarınızı dindirmeye yardımcı olur. Kandaki şeker miktarının düşürülmesine yardımcı olur.

Salatalığın bunlar ile birlikte bir de şu faydaları vardır:
* Gut hastalarına çok faydalıdır.
* Yorgunluğu alır ve rahat uyku uyumanızı sağlar.
* Cildinizi yumuşatır. Ve daha sağlıklı güzel bir cilde kavuşmanızı sağlar.
* Çillerinizden kurtulmak için salatalık soğuk sütün içine rendelenip içine koyulup bunu yüzünüze sürmeniz ile ciltteki çilleriniz yok etmeye yardımcı olur.
* Kabızlık ve basura da çok iyi gelmektedir.
* Kolesterolü de düşürmek için bol bol salatalık tüketin .
* Salatalığı taze ya da turşusunu da yemek çok faydalıdır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz