Sağlıklı Bir Cilt İçin Yaş Maya Maskesi

Sağlıklı Bir Cilt İçin Yaş Maya Maskesi

Satın aldığınız birçok kozmetik ürünün içeriğinde, mutlaka yaş mayanın içinde de bulunan malzemelerden bulunmaktadır. Bu da yaş mayanın cilt üzerinde ne kadar faydalı olabileceğinin ufak bir göstergesidir. Kozmetik ürünler için tonlarca para harcamak yerine, cilde birçok faydası bulunan yaş maya ile maske yapmak çok kolay! Üstelik kozmetiklerden daha ucuz ve tamamen doğal yollarla. İşte sağlıklı bir cilde sahip olmak için hazırlayabileceğiniz yaş maya maskesi tarifi;

Yaş Maya Maskesi

Malzemeler
* 1 çay kaşığı yaş maya
* 1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı
Mayayı ve yoğurdu bir kaba alın. Mayanın yoğurdun içinde iyice çözüldüğünden emin olana kadar karıştırın. Bu işlemi tamamladığınızda yumuşak bir karışım elde etmeniz gerekiyor. Hazırladığınız maskeyi yüz ve boğaz bölgenize bir kat sürün. Maskeyi 10 ile 20 dakika arasında yüzünüzde bekletin. Bu sürede maske yüzünüze iyice oturacaktır. Daha sonra ilk önce ılık suyla ve ardından soğuk suyla cildinizi durulayın. Eğer maskeden artırdıysanız, buzdolabında saklayabilir ve haftada bir olmak üzere yeniden uygulayabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz