Saçların Çabuk Kirlenmemesi İçin Neler Yapılmalı?

Saçların Çabuk Kirlenmemesi İçin Neler Yapılmalı?

Saçlarınızın temiz görüntüsü bir gün sonunda kayboluyorsa ve saçlarınızdaki yağlı görünüm canınızı sıkıyorsa, bu öneriler tam size göre…

Saçların Çabuk Kirlenmemesini Sağlayacak Yöntemler

Filtre veya kaynatılmış su kullanın
Şebeke suyu içerisindeki kimyasallar, saçlarınızın sağlıklı görünümünü bozuyor olabilir. Saçlarınızı kaynatılıp soğutulmuş suyu tekrar banyo sıcaklığına getirerek veya  filtre edilmiş suyla yıkayın. Saçlarınızın daha uzun süre  temiz kaldığını göreceksiniz.

Kullandığınız saç ürünlerini azaltın
İnce ve hassas saçların bakımı için uygulanılan çeşitli besleyici ürünler, saçları ağırlaştırıp kirli gösterir. Bu nedenle, kullanılan ürün sayısı ve miktarı azaltılmalıdır.

Saçlarınızı çok sık fırçalamayın, hatta tarak kullanın 
Saçları sık fırçalamak ve çok fazla saça dokunmak foliküllerin daha aktif bir şekilde çalışmasını sağlar. Bu nedenle, saçlar daha çabuk kirlenir. Ayrıca saçlara zarar veren fırça yerine geniş dişli tarakkullanmak gerekir.

Doğal saç modellerini tercih edin
Saç şekillendirmek için kullandığınız ürünlerin, neredeyse hepsi saçlarınızın daha hızlı kirlenmesini sağlar. Saç spreyi ya da jöleler, havadaki tozların saçlarına yapışmasını sağlar. Saçlarınızın daha doğal görünmesine izin verin.

SLS içermeyen şampuanlar kullanın
SLS içeren şampuanlar,  insan sağlığına zararlı olmadığı şeklinde aklandı Ancak bu şampuanlar, cildinizi kurutabilir ve saçların daha hızlı kirlenmesine neden olabilir.

Saç şekillendiricilerinizin ayarını düşürün
Saç şekillendirici aletler yüksek derecede kullanıldığında, yüksek sıcaklık nedeniyle yağ bezeleriniz daha fazla salgı üretir. Bu, saçların çabuk kirlenmesine neden olan sebeplerdendir.

Yastık kılıflarınızı sık değiştirin
Yastık kılıfları cildinizdeki doğal yağların yanında, saç veya cilt için kullandığınız ürünlerin yağlarını da emer. Bu nedenle, bakterilerin üremesi için oluşan zemin saçlarınızın çabuk kirlenmesine sebep olur.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz