Saç Telleri Nasıl Kalınlaştırılır?

Saç Telleri Nasıl Kalınlaştırılır?

Saç tellerinin doğal olarak kalın olmasını isteyen insanlar, E, A ve B vitaminlerini almaya özen göstermelidirler. Maske gibi yöntemler kullanılarak saç telleri kalınlaştırılabilir ama bunun için 1,5 – 2 ay gibi uzun bir ay süreye ihtiyaç olduğundan dolayı sabırlı olmak gerekiyor.

Saçı kalınlaştırmak için yapılan maskeler, saç köklerini kuvvetlendirdiği için saçların koparak dökülmesini de engellemektedir. İnce ve zayıf telli saçlara sahip olanlar katkısız zeytinyağı ile saçlarına masaj yaparlarsa hem saç tellerini kalınlaştırırlar hem de saçlarına canlılık kazandırırlar. Bunun için haftanın iki günü saça yarım saat kadar zeytinyağı ile masaj yapmak ve bir saat beklemeleri yeterli olacaktır. Zeytinyağı ile yaptığınız masajın saç tellerine tam etki yapmasını istiyorsanız yatarken sürmeniz ve sabaha kadar bekletmeniz gerekir.

Saç tellerini kalınlaştırmanın en iyi yöntemlerinden biriside yumurtadır. Saçınıza yetecek kadar yumurtayı iyice karıştırdıktan sonra saçınıza sürüp, yarım saat sonra yıkayıp bu yöntemi, haftada iki kez düzenli olarak uygularsanız saç tellerinizin kalınlaştığını fark etmeye başlarsınız.

Ayrıca çemen otu ve Hint yağının da saç tellerini kalınlaştırdığı yapılan araştırmalarda tespit edilmiştir.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz