Saç Renkleri ve Doğal Saç Boyası

Saç Renkleri ve Doğal Saç Boyası

Kadınların değişiklik yapmak için en sık başvurdukları yöntem, saç renklerini değiştirmektir. Uzun süre ve sık olarak uygulanan bu değişim zamanla saçlarda yıpranma ve daha çok beyazlamaya neden olabilir. Bunun nedeni, saç boyaları içerisindeki kimyasal bazı maddelerin saçlara ve saç köklerine zarar vermeleridir. Bu tür sorunlarla karşılaşmadan gönül rahatlığı ile saçlarınızı değiştirmek için doğal saç boyalarından yardım alabilirsiniz. Aşağıda elde etmek istediğiniz saç rengine göre ev yapımı doğal boya tariflerini bulabilirsiniz.

Siyah Saç için Doğal Saç Boyası

 Evde saçlarınızı siyah renge boyamak için 1 fincan adaçayı ve 1 fincan siyah çay yeterlidir. 1 kahve fincanı kadar adaşayı ve siyah çayı kaynayan suyun içine atıp yaklaşık 20 dakika demlenip rengini alması beklenir. Ardından karışım süzülerek siyah saç boyası yerine kullanılabilecek sıvı karışım elde edilir. Bu karışım saçın beyaz kısımlarında da oldukça işe yarayıp günden güne saçların daha da siyahlaşmasını sağlar.

Sarı Saç için Doğal Saç Boyası

 Evde sarı saç elde etmek için yapılabilecek doğal saç boyası çoğu bayanın da bildiği papatya çiçeğinden elde edilir. Bu boya için 1 su bardağı kadar papatya, 1 su bardağı kaynar suyun içine atılır ve 20 dakika demlendirilir. Ardından papatyalar süzülür ve doğal sarı saç boyası elde edilmiş olur. Bu doğal boyayı saçlarınıza sürüp yarım saate yakın gün ışığında durursanız saçlarınızın açıldığını göreceksiniz.

Kahve Rengi Saç için Doğal Saç Boyası

 Evde kahve rengi doğal saç boyası yapımı için 1 su bardağı kadar adaçayı ve 1 su bardağı kadar karanfil ayrı ayrı kaplarda kaynar su ile demlenir. Ardından posaları süzülerek sıvı karışımları alınır. Bu alınan karışımlar bir kapta karışıtırılır ve yeteri kadar kına konularak saça sürülecek kıvamda bir boya elde edilir. Bu boya saçın her yerine eşit miktarda dağıtılır ve 1 saat bekletildikten sonra durulanır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz