Saç Rengini Açan Maskeler

Saç Rengini Açan Maskeler

Bayanların pek çoğu mevcut olan doğal saç renginden daha açık bir saç rengine sahip olmak ister. Ancak hassas ciltleri, ince telli saçları ya da boyanın sağladığı diğer olumsuz durumlardan dolayı saç boyama işlemi yaptıramazlar. Bu durumda doğal yollarla saç açma işlemi yaptırmak iyi bir çözüm yoludur. Siz de saç renginizi açmak ancak bunun için boya yerine doğal yöntemler denemek istiyorsanız, evde yapabilecek doğal saç rengini açan maskelere bir göz atın.

Doğal Yollarla Saç Açma Maskeleri

  Bahar aylarında hemen hemen her yerde rahatlıkla bulunan, güzel görüntüsü ve mis kokusu ile pek çok bayanın en sevdiği çiçeklerden olan papatya, saç açmada kullanılan en doğal bitkidir. Papatya ile saç açma işlemi için saçın uzunluğu ve gürlüğüne göre 2-3 avuç papatyayı kaynar su ile demlemeye bırakın. Demlenen karışıma 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekledikten sonra saçınıza uygulayın. Bu karışımı saçınızda istediğiniz açılmaya göre 2-3 saat bekletebilirsiniz. Ardından ılık su ile yıkayıp durulayın. Uygulama sonrasında saçlarınızın açıldığını göreceksiniz.

Papatya maskesinin dışında limon maskesi ile de saçlarınızın rengini açabilirsiniz. Bunun için 1 litre su ve yarım limon suyunu bir şişede karıştırmanız gerekli. Hazırladığınız bu karışımı saç diplerine gelmeyecek şekilde saçlarınıza iyice uygulayın ve ıslak halde iken güneşe çıkın. 1 saat süre ile güneş ışığında bekleyin, ardından eve gidip saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızın yine doğal olarak açıldığını göreceksiniz.

Doğal saç açma maskelerinden bir diğeri de soğan maskesidir. Bu saç açma maskesi diğer saç açma maskelerine göre daha iyi sonuçlar elde etmeye yaramaktadır. Soğan maskesi için 1 kilo soğanın kabuklarını orta boy bir tencerede su ile kaynatmak yeterlidir. Hazırlanan karışımın saça uygulanmasının ardından 1 saat yakıcı olmayan güneş altında bekleyebilir, ardından saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Saç renginin doğal yollarla evde açılması oldukça basit bir iştir. Burada dikkat edilmesi gereken yakıcı özelliği olan malzemeler ile yapılan maskelerde dikkatli olunup uzun süre saçlarda bekletmemektir.

Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözüm

6 tane yeşil ceviz , 1 avuç ceviz yaprağı ve 1 avuç defne yaprağını tencereye koyun, malzemelerin üzerini geçecek şekilde su ekleyin. Karışımı kaynatıp, 10 dakika demlenmesini bekleyin. Süzüp çıkan su ile saçınızı yıkayın, 1 saat beklettikten sonra durulayın. Haftada bir kez düzenli uyguladığınızda saçlarınızdaki beyazlardan kurtulursunuz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz