Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Çözümleri

Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Çözümleri

Saçlarımızın dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Uzmanlara göre hergün 100-200 tane telin dökülmesi normal olarak görülüp saç dökülmesi sayılmazken, biz bir teli dahi kopsa hemen fiziksel ve ruhsal olarak kendimizi zayıf hissederiz.

Saç dökülmesinin nedenleri ve çözümleri nelerdir?

Oysa saçlarımız aşırı strese, kullandığımız ağır ilaçların yan etkilerine, A vitaminin çok alınması, ya da B vitamin eksikliği, tiroid ve daha birçok hastalık başta olmak üzere, uygunsuz saç bakım ürünleri ile yanlış yöntemlerle bakım uygulanmasına bağlı olarak çeşitli nedenlerden dolayı dökülüyor olabilir.

Öncelikle yapmanız gereken bu nedenleri bir uzman yardımıyla bulup ortadan kaldırmak olacaktır.

Kadınlar özellikle saçlarının bakımı konusunda boyama, renk açıcı kimyasallar, ısı ile saçı yoran perma,düzleştirme, maşa gibi yıpratan işlemlerden uzak durmalıdırlar. Taraklarını fırçadan yana değil, dişleri geniş ayrıklara sahip olanlardan yana kullanmalıdırlar.

Saç diplerini çekerek kırılmalara neden olan sıkı toplamalar, örgüleri olabildiğince seyrek kullanıp, toka olarak bez tokaları tercih etmelidirler.

Saç dökülmelerine bitkisel çözümler nelerdir?

Saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıyaysanız saç çıkarıcı bitkisel yağlar olan ısırgan otu, tatlı badem, biberiye gibi bitkisel ürünleri kullanabilirsiniz.

Yazımıza son vermeden önce saç dökülmesi durumunda uygulanabilecek lavanta kürünün uygulanışını anlatalım.
Bir kaşık lavantayı 1 litreden daha az suyun içine kaynamaktayken atalım. Birkaç dakika bu şekilde yüksek ateşte demlendikten sonra ılıtıp süzelim.

Saçımız kirliyse önce temizleyip, temiz olan saçımızı ise doğrudan bu suyla yıkayalım. Daha sonra yalnızca suyla durulayalım.

Saçlarınızın dökülmesi kesilmesini takip edip haftada 2 kereye kadar uygulanabilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz