Saç Dökülmesini Engellemek

Saç Dökülmesini Engellemek

Saçlarda karşılaştığımız yaygın sorunlardan biri olan saç dökülmeleri, çoğu kadının ortak sorunu arasında yer almaktadır. Genel olarak genlerle gelen bir problem olması sebebiyle yüzde yüz sonuca ulaşılan bir çözüme sahip olmasa da bu dökülmeleri büyük ölçüde azaltan veya geciktiren yöntemler bulunmaktadır. Öte yandan bakımsız saçlara, kullanılan ilaçlara, strese veya herhangi bir sağlık sorununa bağlı olarak da dökülmeler görülebilmektedir.

Saç Dökülmelerini Geciktirmek İçin Yapılması Gerekenler

Günlük hayattan stres elbette eksik olmuyor ancak saç dökülmelerine neden olan etkenleri hayatımızdan biraz olsun çıkarmak saçınızın sağlığı açısından büyük öneme sahiptir. Öte yandan saç bakımında yapılan yanlışları en aza indirmek de saç dökülmelerinde azaltıcı etkiler gösterecektir. Örneğin her gün yıkamak, saç dökülmelerinde olumsuz sonuçlar vermektedir. 3-4 günde bir ve ılık su ile yıkamaya özen gösterilmelidir.

Tarak seçimi, saç dökülmesinde önemli bir detaydır. Bu nedenle sık dişli taraklar yerine daha çok seyrek dişli taraklar tercih edilerek dökülme biraz daha geciktirilebilir. Saç dökülmelerinde beslenmenin de rolü oldukça büyüktür. Bu şikayetten kurtulmak için, protein ağırlıklı ve düzenli beslenmek iyi sonuç alınmasına yardımcı olacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz