Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Günümüzde kadınların yaklaşık olarak yüzde 30’u,erkeklerin de yaklaşık yüzde 50’si yaşamlarının bir bölümünde saç dökülmesi sorunu yaşamaktadır. Aslında bu sorunun çeşitli sebepleri bulunuyor. Ancak bunları genel olarak iki grupta toplayarak belirtebiliriz. Birincisi; dış çevre faktörleri, ikincisi ise; insanın genel yapısıyla ilgilidir. Kalıtsal faktörler, bazı hormon bozukluklukları ve sağlıksız beslenmeler nedeniyle vücudun ihtiyacı olan maddelerin eksikliği veya fazlalığı da iç etkenler arasında sıralanabilir.

Saç derisinin bakımı da bu sebeple önemlidir. Yaşanan bazı cilt sorunları da saçları olumsuz etkilerken,koparak veya kırılarak dökülmelerine sebep olur. Erkeklerde daha çok kalıcı şekilde ilerleyen dökülmeler, bayanlarda da ciddi bir sorun olmaya devam ederken, çeşitli tıbbi veya cerrahi müdahaleler ile tedavisi de mümkündür. Ancak, piyasada bulunan pahalı ve kimyasal birçok ürüne güvenmeyenler için doğal formüller de mevcuttur.

Saç dökülmesine çözüm için bazı doğal formüller;

* Saf zeytinyağı,bal ve 1 çay kaşığı toz tarçını karıştırarak saç diplerinize sürün ve 20 dakika bekleterek, durulayın.

* Saç derinize ve saçlarınıza bal ve yumurta sarısıyla nazikçe masaj yapın. Başınızda yarım saat kadar tuttuktan sonra, bol suyla durulayın.

* Yarım kahve fincanı kadar soya yağı, üç çorba kaşığı badem yağı, bir çay kaşığı deniz tuzu ve bir tatlı kaşığı sirkeyi benmari usulü ısıtın. Karışımı hemen saç diplerine boya sürer gibi sürün ve masaj yapın. Ardından da streç filmle sararak, iki saat kadar bekletin.

* Saç diplerinize haftada iki kez saf sarımsak yağı sürerek,bir saat bekletin ve ardından durulayın.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz