Saç Boyasının Kalıcılığını Arttırma Yöntemleri

Saç Boyasının Kalıcılığını Arttırma Yöntemleri

Bazılarımız saçlarımızı boyatmaktan renk tutturamamaktan yakışmamasından, saçlarımızın yıpranmasından ya da boyanın akıp kalıcı olmamasından korkarız.Boyalı saçların en büyük sorunları bu korkulardır.Peki boyayı korumak ve saçlarımızın canlılığını yitirmemesini sağlamak için neler yapmalıyız ?

– Bir kere saç boyasında ucuza kaçmayın profesyonel boylar kullanarak hem daha iyi renk yakalarsınız hem de boyanın ömrü uzar
– Saçınızı boyatmadan bir hafta önce bakım yapın ki boya saça daha iyi işlesin bunun için özel kremler var pro-keratin içeren onlar saça bakım yaparak rengin kökten uca aynı tonda kalmasını sağlayabilir.

– Bu yöntemi tavsiye etmek kolay ama uygulamak zor olduğu için boya yapacağınız zamanı izin günlerinizden seçmek yardımcı olabilir çünkü boya yapmadan önce ve sonraki birkaç gün saçınızı yıkamamanızın daha kalıcı renk yakalamanıza yardımcı olacağı söyleniyor. Saçı boyamadan bir iki gün önce yıkamazsanız saç derinizdeki yağ boyayı besliyor sonrasındaki yıkamama süreci ise boyanızın saçınıza iyice işlemesine yardımcı oluyor.

– Boya sonrası koruyucu serum da yararlı olacaktır.

– Boya öncesindeki özenden daha çok boya sonrasında bakım göstermeniz gerekecek mesela saç kremleri , saç maskeleri ve boyalı saçlara özel şampuanlarla boya kalıcılığını sağlayabilirsiniz.

– Sıcak su ve şampuan boyanın akmasına neden olur bu yüzden gün aşırı saçınızı yıkamayın ve suyun fazla sıcak olmadığından emin olun. Şampuanınızın da pH ‘ı düşük olmalı.

– Saçınızı fazla kurutmayın bu, saçlarınızın nemini kaybetmesine ve canlılığını yitirmesine sebep olur.

– Deniz veya havuza girdiğinizde saçlarınızı iyice durulayın çünkü klorlu su rengin açıklamasına sebep olur. Maden suyu saçlarınızı havuz kimyasallarından korur.

– Zamanı gelince de renk aktifleştirici kullanmak lazım

Güzellik zahmetsiz olacak iş değil hanımlar bu yüzden boyalı saçlara boyasız saçlardan daha çok özen göstermelisiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz