Saç Bakımı

Saç Bakımı

Saçlar, bayanların en çok dikkat etmesi gereken ve sürekli bakım isteyen yerlerdir. En fazla dert edilen konuda saçlardır malesef bayanların için. Uzun olmasından dolayı bakımı da ağır oluyor. Ancak düzenli bakım olduğu zaman güzel ve titiz gözükmektedir. Yazımız saç bakımına ilişkin olacak. Sizlerde dikkat edin saç bakımınızı yapın.

Çok kuru saçlar için saç bakım

Şampuanı ellerinizle, ıslak saçın diplerine iyice dağıtın ve hafifçe saçlarınıza yedirin.. Böylece saçlarınızın biraz daha kurumasını önlemiş olursunuz.

Normal saçlar için saç bakımı

Şampuanı dairesel hareketlerle saçınıza yedirin, hemen ardından iyice durulayın. Başınızda şampuan artığı kalmamalı.

Kural: Şampuanlamak için harcadığınız zamanın üç misli süreyi durulamak için kullanın.

Bu ürünler saçı hem yıkar hem de bakım yapar. Pratiktir fakat her gün kullanılmaya uygun değildir. Çünkü bu ürünlerin çoğunda silikon yağı bulunur. Önce saçları yumuşak yapar. Ancak uzun süre sonra saç tellerinizin yüzeyinde birikerek, saçı ağırlaştırırlar. Haftada sadece 1 kez kullanın.

saç-bakımı

Saçlarınızı ılık su ile durulayın. Saçlarımız hassas olduklarından, çok sıcak suyu sevmezler.

İnce telli saçlar

Çok ince saçlar ince telli saçlar, yağlı ürünleri asla kaldıramazlar. En iyisi, nemli (veya kuru) saçlara nemlendirici sprey kullanılmalıdır. Sprey, saç tellerinin ‘uçuşmasını’ engeller.

Tatilde saç bakımı

Tatildeyken saçlarınız şekle girmiyorsa, bu bulunduğunuz yerdeki suyun mineral oranından kaynaklanabilir. Bu sorunun giderilmesi için saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka içme suyu ile durulayın. İnce telli saçlara kür uygulamak Yoğun kür, ince telli saçları çok fazla yorabilir. Fakat yine de ara sıra böyle bir bakım uygulayabilirsiniz. Çözümü: Kürü saça, saçı yıkamadan önce uygulayın ve saçınızda 10 dk beklettikten sonra bildiğiniz şekilde saçlarınızı şampuanlayın.

Saç maskeleri

Maskeler, özellikle sıcak ortamlarda saça daha iyi karışırlar. En iyisi, kür maskesini, havluyla nemini aldığınız saçınıza, ince tutamlarda sürerek yedirin. Sonra saçınızı sıcak fön ile ısıtın ve daha sonra başınızı alüminyum bir folyoyla sarın, sonrada ısıtılmış bir havlu dolayın. En az yarım saat bekleyin. Çok etkili bir başka yöntem ise, buharlı bir ortamda saça, saç maskesi uygulamaktır (havlu altında).


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz