Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

Ruj Sürerken Yapılan Hatalar

Söz konusu makyaj olduğunda dudak makyajı en önemli detaylardan biridir. Ama dudak makyajına yeterli özen gösterilmediği takdirde ya da tüm makyajın havası bir anda değişiyor. En çok yapılan makyaj hataları ise ;

Peeling
Eğer kusursuz bir dudak makyajını istiyorsanız, dudağınızın üzerindeki ölü derilerden kurtulmanız gerekir. Pul pul dökülen dudaklarda rujlar hiç güzel durmaz ve dökülürler. Dudaklarınız için en iyi peeling ürününü seçmelisiniz.

Astarı unutmayın
Eğer aldığınız rujun rengini tam olarak dudaklarınızda görmek isterseniz kendine has bir rengi olan dudaklarınıza astar geçmeniz gerekmektedir. Bunu da kendi fondöteninizle uygulayabilirsiniz.

Sürmeye yanlış yerden başlamayın
Ruju uygularken her zaman dudaklarınızın merkezinden başlamaya özen göstermelisiniz. Kenarlara sürmek ise en son aşamadır.

Dudak kalemi kullanımını ihmal etmeyin
Dudak kalemleri dudağınızı daha dolgun ve canlı gösterir. Ayrıca dudaklarınız büyükse de yine de kullanmanızda fayda var çünkü aynı zamanda rujunuza kusursuz bir hava katmakta etkisi var.

Cilde uygun ton seçmelisiniz
Genelde her kadının yaptığı hatalardan biri ise cilt rengine uygun ruju seçmemektir. Klasik kırmızı tonlarındaki rujlar açık tenliler için tamamlayıcıdır. Taba tonu kırmızıları ise daha koyu tenlilerde iyi duracaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz