Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

Romantik Yatak Odası Dekorasyonu

Perdeler, aydınlatma sistemi, duvar rengi, objeler, partnerinize ve size hitap eden yatak modeli, aksesuarlar… Romantik bir oda dekorasyonu oluştururken, bu detaylar sizleri korkutmasın. Öncelikle, seçeceğiniz dekorasyon stilinde kararlı olmalısınız ki fantezilerinizi zevklerinizle birleştirerek romantik bir oda yaratabilesiniz. Bunun içinde sizlere tavsiyemiz, son yıllarda çokça ilgi gören, country, klasik ya da İtalyan stilini tercih etmenizdir. Çünkü bu tarz dekore edilmiş odalarda aşkı üst noktalarda yaşayabilir, sakin bir uykuya ve iç huzura kucak açabilirsiniz.

Duvar rengi seçerken; bazı renk tonları romantik bir hava yakalamaya daha elverişlidir. Bunlardan birisi, tabiî ki saflığın simgesi beyazdır ancak, beyazı tek başına kullanmanız romantik bir oda için pekte yeterli olmayacaktır. Bunun içinse, kırmızının verdiği şehvetten faydalanabilir, odayı çokta boğmamak şartı ile kırmızı biblolar kullanabilir ya da beyaz duvarınıza kırmızı tonlarında bir tablo yerleştirebilirsiniz. Altın sarısı da romantik oda dizaynında fazlaca kullanılan renklerdendir. Ancak bu rengi çokta abartıya kaçmadan kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca altın sarısını koyu tonlarla da kullanmamanızı öneririz. Çünkü romantizmi yansıtmakla kalmayıp yanlış tonlarla bir arada kullanıldığında tehlikeli bir ton haline gelecek olan altın sarısı rengi odanızda göz yorup, strese neden olabilir. Dikkat etmeniz gereken şudur ki; açık tonların yoğun olduğu bir odayı, sıcak ya da serin renklerle yormadan tamamlamaktır. Aksesuarlarda yapacağınız doğru seçimlerle de kendinizi ve partnerinizi harekete geçirmekle kalmayıp odanıza da bir dinamizm kazandırabilirsiniz.

Yatak odasında en önemli unsur olan yatağınız için; yatak başlığı seçiminizi iyi yapmanız gerekmektedir. Açık tonlarda seçeceğiniz demir pervazlı bir yatak başlığıyla, yatak çevresinde beyaz tüller kullanabilir ya da yatağınızın sol ve sağ tarafına aksesuar rafı taktırarak, otantik aksesuarlara veya da egzotik kokulu mumlara yer verip, kendinizi hazır hissettiğiniz zamanlarda, partnerinizin de duygularını uyandırabilirsiniz. Yatak odasında seçeceğiniz renklerde, turuncu ve turkuaz tonlarına da yer verebilir, parlak renkleri de zevkinize uygun yatak örtüsü takımlarında kullanabilirsiniz.

Parlak tonların yanı sıra, yumuşak pembe tonları, yavruağzı, bej ve karamel renkleri de seçenekler arasında olabilir. Ayrıca gece lambası seçiminizde diğer detaylar kadar önemli ve dikkat gerektirmekte. Duvarlara gömme aydınlatmalar kullanarak, neon ışıklarla aydınlatma sorununu da ortadan kaldırabilirsiniz. Unutmayın ki güne iyi bir adım atmak için yatak odası dekorasyonunda en önemli unsurlar görüntü, koku ve tende bıraktığı histir. Egzotik kokulu bir oda da renklerin sağladığı görsel şölenle romantizmin doruklarında harika vakit geçirebilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz