Regl Dönemi İçin Öneriler

Regl Dönemi İçin Öneriler

Sancılı süren bir adet dönemi, her 10 kadından 1’inde görülebilirken günlük hayatı da olumsuz etkilemektedir.

Regl sancısının tedavisinde genellikle ağrı kesici ilaçlar kullanılmaktadır. Bu ilaçlar hormonları ve adet seviyesini etkilediği için hissedilen ağrıyı azaltmaktadır. Kullanılan ağrı kesiciler yardımıyla kanama da bir miktar azalmaktadır ve bunun asla bir zararı yoktur. Ağrı kesici ilaç kullanılırken mutlaka doktor tavsiyesi ve kontrolü ile ilaç alınmalıdır. Arkadaş ve çevre tavsiyesi ile herhangi bir ilaç almak istenmeyen yan etkilere sebep olabilir.

Şiddetli adet sancılarında kesinlikle jinekolojik bir muayene yapılması gereklidir. Hastanın detaylı şekilde muayene edilmesiyle, enfeksiyonu veya kistinin olup olmadığı bakılmaktadır.

Regl dönemi ağrıları psikolojik değil tamamen fizyolojik kaynaklıdır. Herkeste farklı seviyelerde regl öncesi gerginlik görülebilmektedir. Regl dönemi sürecinde gerginlik sendromu ve sancısı için medikal çarelerden hariç başka yöntemler de vardır. Meditasyon, egzersiz ve ayaklara sıcak uygulanmasının regl sancısına iyi geldiği tahmin edilmektedir. Regl Dönemi’nde bol kıyafetler giyilmesi ve sıcak kompresler de rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Ayrıca doğru ve sağlıklı gıdalarla sağlıklı beslenme oldukça önemlidir. Günlük olarak et, balık, bakliyat gibi B vitamini açısından zengin yiyecekler tüketilmelidir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz