Pürüzsüz Cilt İçin Taktikler

Pürüzsüz Cilt İçin Taktikler

Pürüzsüz bir cilt, her kadının olmasını istediği bir durumdur. Çoğu zaman çıkan tek bir sivilce bile günlerce rahatsızlık verebiliyorken ciltteki pürüzler katlanılamaz bir durum haline gelir. Bebek gibi bir cilde kavuşmak için pek çok yöntem mevcuttur.

Ancak öncelikle yapılması gereken şey cildin iyice temizlenmiş olmasıdır. Bunun için cilt sabah ve akşam olmak üzere günde en az iki kez yıkanmalıdır. Sonrasında tonik veya gül suyu ile gözenekler arındırılmalı ve haftada bir veya iki defa ölü derileri atma işlemi olan peeling yapılmalıdır. Öte yandan pürüzsüz bir cilde kavuşmak için birçok kozmetik ürünleri ve doğal maskeler bulunmaktadır.

Doğal Maske Çok Önemli

Bu maske için gereken malzemeler; yulaf veya mısır unu, beyaz mineralli kil, el kremi veya aleo vera jeli ve ılık sudur. Bu malzemeleri krem gibi bir kıvam elde edene kadar karıştırın. Ardından yüz ve boyun bölgesine sürün. Ardından ele alınmış bir miktar mısır unu ile masaj yaparak maskesi çıkarın. Kalan kısımları ise durulayarak temizlemeniz mümkündür.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz