Protez Tırnak Nasıl Takılır?

Protez Tırnak Nasıl Takılır?

Aslında protez tırnak dediğimizde dışarıdan çok korkunç bir olaymış gibi görünüyor. Fakat bu dilimizi yerleşmiş yanlış bir cümledir. Protez tırnak daha çok ülkemizde takma tırnak olarak biliniyor. Takma tırnak yani protez tırnak, var olan tırnağımızın üzerine yapılan işlemdir.

Protez tırnak üç şekilde uygulanır. Bunlardan ilki kalıcı ojedir. Sabit olan tırnağımızı düz ve pürüzsüz bir hale getirmek için kullanılan teknolojilerden ilkidir.

İkinci işlemimiz ise akriliktir. Bu işlem genellikle hasta tırnaklar için kullanılır. Hasta tırnaklar derken sürekli kırılan ve mantar hastalığından dolayı yıpranmış tırnaklar için kullanılır.

protez-tırnak-2

Üçüncü ve son işlemimiz ise toz jellerdir. Bu teknikle doğal görünümlü tırnaklara kavuşabilirsiniz.  Ayrıca protez tırnaklar, kendi tırnaklarımıza karşı iki kat daha kalın ve kırk kat daha güçlüdür.

protez-tırnak-3

 

Protez tırnak hakkında bilgi verdikten sonra protez tırnakların nasıl takıldığını anlatmak istiyorum.

Protez tırnaklar 2 farklı şekilde takılabilir. Bunlardan ilki plastik şablonlardan oluşan tipslerdir. Diğeri ise kâğıt şablonlarından elde edilen bir yöntemdir. Biz genellikle tips yöntemini tercih ediyoruz. Çünkü uygulaması en basit ve pratik yöntemler arasındadır.

protez-tırnak-4

 

Yapım aşamasına geçtiğimizde tırnakların bu işleme önceden hazırlanması çok önemlidir. Bu yüzden tırnak takılacak kişinin eline antiseptik döküyoruz. Ardından tırnak etlerini geriye itmek için elektrikli törpü kullanacağız. Daha sonra küçük bir tırnak törpüsü ile ilk katman temizlenir. Yapıştırıcıyla yapıştırılıp son hali verilir. Bunu sakın evde kendi başınıza uygulamayın. Bir uzman tarafından yardım almanızı öneririz. İşte takma tırnak modellerimiz!


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz