Portakal Toniği Nasıl Yapılır?

Portakal Toniği Nasıl Yapılır?

Portakal,vücudumuza olduğu kadar cildimize de çok faydalıdır. Portakal barındırdığı A vitamini ile cildinizi güçlendirdiği gibi cildinizi besler, nemlendirir ve cildinizin elastikliğini de büyük ölçüde arttırır. Portakaldaki C vitamini sayesinde ise vücudunuzda bozulan hücreleri yeniden onarırken vücudunuzun savunma mekanizmasını da güçlendirerek sizi negatif dış etkenlerden de korur.

Cildinizi arındırmak ve tazelemek için doğal bir tonik kullanmak istiyorsanız portakal toniği diğer cilt toniklerine oranla çok daha etkili ve güçlü bir toniktir. Ancak tek farkı ağız yoluyla içilmesidir.

Tonik için ihtiyacınız olan malzemeler;

1 portakal
8 kereviz yaprağı
1 tane küçük sivri biber
1 çay kaşığı zeytinyağı
1 tutam kadar karabiber ve tuz.

Hazırlanışı: 1 portakalın suyunu sıkın. Diğer malzemeleri ve zeytin yağını, bir tutam tuz ve biberi blender ile iyice ezin. Karışımınız hazır, bu toniği düzenli olarak haftada 1 kere hazırlayabilirsiniz. Hem sağlığınız hemde güzelliğiniz için içeceğiniz bu tonik ile vücunuzda ki bağışıklık sistemi güçlenecek ve cildinizin iyice sıkışması sağlanacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz