Portakal Kabuğu Utancından Beautyderm ’de Kurtulmaya Ne Dersiniz?

Portakal Kabuğu Utancından Beautyderm ’de Kurtulmaya Ne Dersiniz?

Selülit, kuşkusuz ki herkesin ortak sorunu ve şikâyet ettiği bir konu. Kadınlarda çeşitli sebeplerde ortay çıkan selülitlerden kurtulmanın yolu elbette var. Selülit masajı ve G5 masajı adı verilen masaj yöntemleriyle kısa sürede portakal görünümünden kurtulanların sayısı yadsınamayacak kadar fazla. İşte, selülit masajı ve G5 masajı ile ilgili bilmedikleriniz!

Selülit Nedir?

Kalça, uyluk ve karın bölgesinde görülen ciltte portakal kabuğu görüntüsünde çukurlu ve tümsekli bir görünüme neden olan bölgesel bir cilt problemidir. Selülit özellikle kadınlarda sıkça görülmektedir. Cildin üst katmanlarının alt kısmı dermis ve epidermis diye adlandırılır. Selülit, bu katmanlarda yağ hücresinin çok yüksek oranda depolanmasıyla oluşur. Ve sonrasında bu hücreler arasında dikey olarak uzanan küçük bağ dokusu bantları cildimizin üst ve derin dokularını birbirine bağlayarak hücrelerin yeteri kadar boşluğa; cep ve odalar meydana getirir. Ancak, hücreler genişlediği zaman bantlar yağ dokusunu sıkıştırır. Bu aşamadan sonra da tümsekli çukurlu selülit oluşumuna neden olur.

Selülit Oluşumunda Başlıca Nedenler Nelerdir?

Kadınlar tarafından oldukça rahatsız olunan bir konu olan selülitlerin birçok nedeni vardır. Selülit oluşumunun sebebi bazen kalıtımsal bazen de çevresel faktörlerden olabiliyor. Hormonal sebepler ise elbette selülitin önemli nedenlerinden sayılabilir. Bu yüzden bazı kadınlar yaşam tarzlarına ve beslenmelerine dikkat etseler de selülit görünümünden maalesef kaçamazlar. Selülit oluşumunun bir başka nedeni de östrojen hormonunun kişinin vücudunda olması gerekenden fazla bulunmasıdır. Yine östrojen hormonuna bağlı olarak ergenlik döneminde de selülit oluşumunda artış görülmektedir. Östrojen ile ilgili durumlarda mutlaka doktorunuza danışmanızda fayda vardır.

Beslenme ile ilgili selülit oluşunun en başında, su alımız vardır. Gün içinde su tüketiminin az olması bunu tahmin ettiğinizden daha fazla tetikleyebilir. Hareketsiz bir yaşam tarzına sahip olmak ya da düzenli olarak spor yapmamak selülit oluşumunun önemli sebeplerindendir. Günlük hayatınızda tercih ettiğiniz giysiler de selülit oluşumunu tetiklemektedir. Özellikle bacak ve kalça kısmını sıkan dar giysiler ve yüksek topuklu ayakkabıların uzun saatler boyunca kullanımı bu problemi tetiklemektedir.

Selülitin belirli bir bölgede toplanmasının nedenleri arasında vücudunuzda dolaşım bozukluklarının olmasıdır. Bu durum ağrıya neden olur ve vücut fonksiyonları ile ilgili bir probleme işaret edebileceğini hatırlatmak gerekir. Böyle ağrılı bir durumunuz varsa konu ile ilgili bir doktora başvurmalısınız.

Peki, selülit probleminden kurtulmanın bir yolu yok mudur? Tabii ki var.  Bölgesel fayda sağlayan selülit masajı ile selülit oluşumunu önlemeniz ya da oluşan selülitlerden kurtulmanız mümkündür. Kan dolaşımınızın artmasını sağlayan selülit masajı G5 masajı olarak da adlandırılmaktadır.

G5 Masajı İle Selülitlerden Kurtulmak İçin Adres Beautyderm Olacak!

G5 masajı, aynı doğrultuda, özel bir masaj aleti ile ritmik tekrarlar uygulayarak hızlı titreşimler gönderen ve bu sayede sıkılaşma sağlayan ve selülit problemlerini giderici etkisi olan bir yöntemdir. G5 masajı kaslarda birikmiş olan ödem ve laktik asitin giderilmesinde ve spazm tedavisinde oldukça başarılı bir uygulamadır. Vücudumuzda istenilen her bölgeye uygulaması yapılabilen G5 masajı, genellikle üst bacak ve kalça bölgesine uygulanır. Kişiye özel bir tedavi programı belirlenir ve kişinin ihtiyacına göre 10-15 seans arasında uygulama yapılmaktadır. Seanslar ortalama 20 ile 25 dakikalık bir süre içerisinde uygulanır. Bununla birlikte soğuk lipoliz ve lenf drenaj gibi lokal zayıflama uygulamaları ile kombinlenerek bölgesel zayıflamayı oldukça etkili hale getirebilirsiniz. Beautyderm ‘de başarıyla uygulanan selülit masajı ve g5 masajı çeşitleri ile siz de kısa sürede selülitlerinizden kurtulabilir ve selülitsiz bir bacak formuna sahip olabilirsiniz

G5 Masajının Faydaları Nelerdir?

 • * Hali hazırda mevcut selülit probleminin giderilmesi ve oluşumunu engeller.
 • * Kasları güçlendirir ve kan dolaşımını hızlandırır.
 • * Spazm ve kronik kas ağrılarını giderir.
 • * Cildi sıkılaştırarak elastikiyet kazandırır.
 • * Sıkı bir vücuda sahip olmanızı sağlar.
 • * Metabolizmanızı hızlandırır.
 • * Kronik yorgunluğu bitirir.
 • * Bölgesel dolaşımı düzene sokar.
 • * Vücuttan toksin atılmasına yardımcı olur.
 • * Kasların ve eklemlerin hareketlerini destekler.
 • * Hızlı yağ yakımına olanak sağlar.
 • * Lokal zayıflamaya yardımcı olur.

 

Beautyderm ’den Selülit Oluşmasını Engellemek İçin Tüyolar!

 • * Sağlıklı ve doğal beslenmek,
 • * Abur cubur gibi zararlı yiyecekleri mümkün oldukça tüketmemek,
 • * Çay ve kahve tüketimini azaltarak bitki çaylarını tercih etmek,
 • * Tuz tüketimini azaltmak,
 • * Alkol ve sigaradan uzak durmak,
 • * Kan dolaşımını hızlandırmak ve hücreleri canlandırmak için selülitli bölgenin önce sıcak su sonra da soğuk su torbasıyla şok uygulanması yapmak selülit oluşumunu engellemeye oldukça yardımcı olacaktır.

Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz