Porselen ve Protez Tırnak Kullanımı

Porselen ve Protez Tırnak Kullanımı

Merhaba, sevgili okurlarımız sizlere porselen ve protez tırnak kullanımıyla ilgili bilgiler aktaracağız.

Dünyada tırnaklar için kullanılabilecek o kadar çok ürün çeşitleri mevcut ki hangisini kullanacağımız hakkında net kararlar almakta zorlanabiliyoruz bazen. Tırnaklarını ihmal eden ve sürekli düzenli bir bakım yapamayan iş yoğunluğundan dolayı tırnaklarını uzatamayan ya da uzatmaya veya bakıma fırsat bulamayan hanımlar için pratik bir yol takma tırnaklar, porselen tırnaklar veya protez tırnak çeşitleri mevcut. Bu ürünlere ne zaman isterseniz çekici, bakımlı ve harika ellere kavuşabileceksiniz.

Protez Tırnak Nedir ?

Bilindiği gibi protez tırnaklarda her ürün çeşidi gibi farklı olanları mevcuttur. Fakat protez tırnaklar uygulanırken genelde plastik olanlar tercih sırasında ilk sıralarda yer almakta. Bu farklı tırnaklar kişinin kendi arzusuna göre olur. Farklı ürün çeşitleri mevcuttur. Kesilmiş, boyalı, boyasız ve uzun olan çeşitleri mevcuttur. Her insanın tırnak yapıları farklı olduğundan dolayı üreticiler her tırnak yapısına uygun tırnaklar üretmişlerdir. Normal olarak bayanlar kendi tırnak yapılarına uygun olan tırnakları bulmakta güçlük çekebilirler ve özel sipariş verirler. Bu ürünleri kullanırken yapıştırıcı kullanmak gerekir ve bazı tırnakların kendi özel yapıştırıcıları bulunur, bazı tırnak yapılarında ise sadece tek bir yapıştırıcı kullanılabilir

Porselen Tırnak Nedir ?

Porselen tırnaklar protez tırnakların aksine tamamen kişilere göre hazırlanır ve uygulamaya geçilir. Daha doğal görünümlüdürler, tırnaklara uyum sağlar, tırnakların sahte mi gerçek mi olduğunu ayırt etmek güçtür. Porselen tırnaklar tırnaklardaki görüntü bozukluklarını gidermede çok etkilidir. Tırnakların üzerinde oluşmuş tırnak hasarlarını da düzeltmeye yardımcı olur. Elbette aşırı tırnak bozukluğu olanlar içinde bu porselen tırnak uygulaması rahatlıkla yapılabilir. Olası durumda oluşan başka rahatsızlıklarınız tırnaklarınızı olumsuz yönde etkileyen nedenler görülebilir. Bu gibi durumlarda porselen tırnakların tercihi ilk sırada yerini alır. Son derece önemli olan tırnakların görselliği ön plandadır. Porselen tırnağın yapım aşaması 1 ila 3 saat arasında değişmektedir. Protez tırnağa göre porselen tırnağın fiyatı biraz daha yüksektir.

Porselen Tırnak Nasıl Takılır ?

1) İlk atılacak adım öncelikle tırnak içi ve tırnaklar varsa tırnağınızda ojeler temizleyin.
2) Tırnağın üst bölümünü hafifçe ve tırnağı zedelemeden pürüzsüzleştirilir. Bu uygulama neden yapılır diye soru işareti oluşacaksa bu uygulama porselen tırnağın düzgün yerleşmesi için gereklidir.
3) Estetisyenler her porselen tırnak uygulamasını gerçekleştirecekleri zaman tırnak üstlerine antimantar ve antibakteriyel solüsyonları sürerler.
4) Tırnak etleri kişinin isteği doğrultusunda ya düzenli bir şekilde kesilir ya da geriye itilir.
5) Buraya kadar yapılan aşamalardan sonra porselen tırnakların düzgün yapışması için içerisinde kimyasal madde bulunmayan doğal bir yapıştırıcı madde sürülür.
6) Yapılacak son işlem porselen tırnaklar estetisyenlerce özenli bir şekilde yapıştırılır ve porselen tırnağın üzeri parlatılır.

Porselen Tırnakların ve Protez Tırnakların Bakımı Nasıl Yapılır ?

Protez tırnaklar ve porselen tırnaklar büyük ölçüde çok özen ve dikkat isterler. Belli aralıklarda 3 haftada bir tırnaklarınızı yaptırdığınız yere gidip bakım yapılması gerekmektedir. Uzun süre porselen tırnak kullanımlarında plastik sürülen madde bir zaman sonra kendi tırnağınızdan ayrılacaktır bakımın bu yüzden yapılması gerekmektedir.

Polimer bir maddedir tabi uzman estetisyen bu maddeyi kullanmaya uygun görürse tırnağın ayrılan noktasına uygular. Belli bir zaman sonra ortalama 3 hafta gibi bir zaman diliminde gideceğiniz bakım randevusuna bu polimer madde tırnağa uygulanır. Bu işlem hiç ihmal edilmemelidir tırnaklarınız ihmalden dolayı yıpranabilir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz