Pirinç Suyunun Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Pirinç Suyunun Cilt Üzerindeki Etkileri Nelerdir?

Birçok evde sıkça tüketilen pirincin, güzellik için bulunmaz bir nimet olduğunu biliyor musunuz? Pirinç beslenmenin yanı sıra, cilt bakımı için de olumlu etkiler göstermektedir. Özellikle uzak doğu ülkelerinde sıkça kullanılan pirinç, suyuyla da etkili ve faydalı cilt bakımları yapılmasını sağlamaktadır.

Pirinç suyunun en bilinen özelliği, cildin rengini beyazlaştırması ve cildi aydınlatmasıdır. Mucizevi etkileri saymakla bitmeyen bu malzemenin, cilde faydalı diğer özelliklerine hep birlikte göz atalım;

Pirinç Suyunun Cilde Faydaları

Pirinç suyu ciltte oluşan kararmalar üzerinde, oldukça etkilidir. Cilt rengini beyazlaştıran ve ciltte oluşan koyu renkli lekelerin açılmasına yardımcı olan pirinç suyu, ayrıca peeling görevi görmektedir. Ciltte oluşan ölü derinin atılmasını sağlar ve cildin temizlenmesinde etkili rol oynar. Bunun yanı sıra cildi yumuşatır ve ciltteki gözeneklerin derinlemesine temizlenmesini sağlar.

Hassas cilt yapısına sahip kişiler, birçok cilt bakım ürününü kullanmaktan kaçınır. Bu kişiler hiç düşünmeden, pirinç suyu ile cilt bakımı yapabilirler. Çünkü pirinç suyunun içeriğinde, cilde zarar verici hiçbir madde bulunmamaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz