Peeling Nedir?

Peeling Nedir?

Peeling, güzel ve pürüzsüz bir cilt için en önemli adımlardan biridir. Kelime anlamı olarak, ölü derilerin vücuttan atılması olarak bilinen bu işlem, cilt temizliğinin ilk aşamasıdır. Gün boyu ciltte biriken kir, toz ve ölü derileri kötü bir görünümün en temel nedenleri arasında yer alır.

Kullanılan kozmetik ürünlerin daha etkili bir sonuç vermesi de peeling yapılmış bir cilt ile mümkündür. Bu şekilde ürünler, cilde daha iyi nüfuz ederek daha sağlam bir görünüm vermektedir. Yüzeysel peeling, orta derinlikte peeling ve derin peeling olmak üzere üç çeşidi bulunmaktadır.

Peeling Ne Zaman Yapılmalıdır?

Peeling için en uygun zaman dilimi genellikle, duştan sonrasıdır. Bunun sebebi ise, gözeneklerin açık ve cildin yumuşak olduğu zamanlarda peeling işleminin daha iyi sonuç vermesidir. Pek çok doğal peeling yöntemlerinin bulunmasının yanı sıra, piyasada bu amaçla kullanılan çeşitli kozmetik ürünleri de mevcuttur. Ancak hassas bir cilde sahip olan kişiler için, bu ürünlerin kullanımından önce peeling testi yapılması tavsiye edilir. Bu test, kullanılan ürünlerin herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmaması açısından büyük önem taşımaktadır.


Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Şık Görünmenin Yolları

Şık Görünmenin Yolları

Şıklıkta biraz dikkatle her zaman şık görünebilirsiniz. Şık bir duruş kendine güvenin her ortamda dikkatleri üzerinize › Yazının Devamı ..

Stil

2017 Gelinlik Trendleri

Önerdiklerimiz