Parafili (Cinsel Sapkınlık) Nedir?

Parafili (Cinsel Sapkınlık) Nedir?

Parafili, cinsel sapkınlık olarak adlandırılan cansız varlıklara, çocuklara (pedofili) ya da hayvanlara karşı duyulan cinsel haz duygusudur. Temelinde uçlarda yaşanan bir cinsel haz alma dürtüsü yatmaktadır.

Parafili, ergenlik döneminde gelişir ve en sık görüldüğü yaş aralığı ise 18-25 yaş aralığıdır. Kadınlara oranla erkeklerde daha çok görülmektedir. Parafili çeşitlerinden olan pedofili yasal suç olarak kabul edilmektedir ve cezai müyeddileri vardır. Parafili durumu agresif kişiliğe sahip bireylerde daha çok görülmektedir. Bir bireyin parafili olarak adlandırılması için çocuklara, nesnelere ve hayvanlara cinsel haz duyma veya aşırı acı çektirme gibi durumları 6 ay gibi bir süre boyunca sürekli göstermesi gereklidir.

Parafili Tedavisi

Tedavi için ise öncelikle hastanın bunu kabullenmesi ve bunu aşacağına kendisinin de inanması gereklidir. İlaç tedavisiyle birlikte psikoterapi süreci de cinsel sapkınlık bozukluğunun iyileşmesinde önemli bir rol oynamaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz