Öksürüğe Son Veren Doğal Tarifler

Öksürüğe Son Veren Doğal Tarifler

Öksürükten rahatsızsanız ve doğal yöntemlerle öksürüğünüzü geçirmek istiyorsanız çözümü çok basit… Öksürüğe son veren tarifler ise şöyle:

Kekik ve Bal Karışımı
Kekik ve bal karışımı özellikle üst solunum yolları enfeksiyonlarına ve bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelmektedir. İspatlanmış bir öksürük kesici etkisi olan kekik yaprağı doğal bir ilaçtır. İçine bal eklenmiş kekik çayı ise öksürük sorununa faydalı olacaktır. Bal ise aynı zamanda balgam söktürücü bir etkiye sahip olduğundan dolayı eğer balgam sorununuz varsa o da ortadan kalkacaktır.

Limon, Tuz ve Karabiber
Muhteşem 3’lü karışımı denemeden karar vermeyin. Limonu dörde bölün. Parçalara ayırdığınız limonların üzerine tuz ve karabiber serpin. Daha sonra da bunları yiyebilirsiniz. Hem C vitamini hem de doğal bir antibiyotiktir.

Karabiber Çayı
Karabiber özellikle balgamın çıkışını kolaylaştırmaktadır. Ancak karabiber tek başına yeterli değildir ve içerisine mutlaka bal da karıştırılmalıdır. 2 yemek kaşığı kadar bala bir çay kaşığı karabiber koyunuz ve üzerine kaynamış su dökün. Karışımı 15 dakika bekletin.Demlendikten sonra ise süzgeç yardımıyla süzebilirsiniz. Artık çayınız içmeye hazır hale gelmiştir ve bu karışım doğal bir antibiyotik özelliğindedir. Bu doğal çay hem öksürüğünüzü kesecek hem de balgam sorununuz varsa bunu rahatlıkla sökecektir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz