Ödem Atmanızı Sağlayan İpuçları

Ödem Atmanızı Sağlayan İpuçları

Pek çok insan hayatında ödem ve şişkinlik gibi sorunlarla karşılaşabilir.Sabahları uyanınca yüzde, elde ve ayaklarda şişmeler oluyorsa vücudunuzda ödem oluşmuş demektir. Vücutta ödem oluşmasına da çok tuzlu yemekler, aşırı tatlı tüketimi, az su tüketimi, uzun süre ayakta durmak,uyku düzensizliği gibi faktörler sebep olur.

 

Ödem Atmanın Yolları

– Herhangi bir kronik sağlık sorununuz yoksa gün içinde ödem atımını hızlandıran biberiye, kiraz sapı, ıhlamur ve funda yaprağı gibi bitkilerin çaylarından tüketebilirsiniz.

– Yeşil yapraklı sebzeler de vücuttan fazla suyu atmayı sağlar.

– Posa içeriği yüksek olan gıdalar bağırsakları çalıştırdığı için hızlıca ödemin atılmasına katkı sağlar. Doğal yoğurt veya kefiri tüketmenizde de fayda vardır.

– 1 demet maydanoz, 2 tane salatalık ve 1 orta boy havuç suyunu karıştırarak için. Dilerseniz de rendelenmiş taze zencefil de ekleyebilirsiniz.

– Günde 2 ara öğün tüketmenin ödem atmada rolü büyüktür.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz