Nemlendirici Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Nemlendirici Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Yıpranmış ve kurulaşan saçlar için ev yapımı doğal maskeler bu sorunların giderilmesinde yararlı olan uygulama yöntemlerinden biri.. Saçların kuruduğu zamanlarda çok maliyetli ve pahalı ürünlere fazla masraf gerektirmeyen durumlarda nemlendirici saç bakım maskeleriyle saçlar eski yumuşaklığına ve parlaklığa kavuşuyor. Nemlendirici saç bakım maskeleri haftada bir kez uygulanılır ve etkilerini ise birkaç hafta sonra sağlıklı şekilde ortaya çıkarır. Bu uygulamaların yapılması halinde saçlarda hissedilir derecede hissedilir yumuşama ve parlaklık görülmektedir. Evde pratik ve kolay malzemelerle yapılan nemlendirici saç bakım maskeleri arasında en çok Muz Maskesi, Zeytinyağı ve Bal maskesi, Hindistan Cevizi Yağı maskesi vb. basit uygulamalarla saç kuruluğuna son verilen çalışmalar yapılmaktadır.

Muz maskesi yapımında etkin maddelerin arasında zeytinyağı, organik bal kullanılır. Maskeyi hazırlama aşamasında zeytinyağı bir kabın içerisinde kısık ateşte ılık hale gelinceye kadar ısıtıldıktan sonra ocaktan alınır. Üzerine oda sıcaklığında olan baldan iki çorba kaşığı eklenir ve iyice karıştırıldıktan sonra maske elde edilir. Muz maskesi saç derilerine sürülerek masajla iyice deriye yedirilir. Sürüldükten sonra 30-40 dakika saçın üzerinde bekletilir.

Hazırlanması son derece kolay ve Pratik olan nemlendirici saç maskelerinden Hindistan Cevizi Yağı Maskesi için bir kabın içine 3-4 ölçek Hindistan Cevizi Yağı ve 1 ölçü Zeytin Yağı konur. Ortaya çıkan karışımla saç köklerine uygulama yapılıp 20 dakika bekletildikten sonra yıkanarak kurulaşmanın önüne geçilmiş olunur. Bu kür yaklaşık 3-4 hafta uygulandıktan sonra istenilen netice ortaya çıkmış olur.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz