Narın Saça Faydaları

Narın Saça Faydaları

Her derde deva nar, şifa vermekle yetinmiyor güzelliğinize de güzellik katıyor. Nar; ülkemizde ve Akdeniz ülkelerinde yetişen, halkın çok sevdiği faydalı bir meyve türüdür.

Narın Saça Faydaları Nelerdir?

Cilt yenileyici özelliği sayesinde güzellik alanında yer edinen nar, saç bakımında da oldukça işe yarayan besinlerdendir. Nar, içerdiği vitaminler ve mineraller ile saça güç ve parlaklık kazandırarak olumlu etkiler yaratır. Dökülmüş ve yıpranmış saçlarınızı nar çekirdeği yağı ile saç diplerine masaj yaparak canlandırabilirsiniz. Nar çekirdeği yağı uygulaması ile kısa sürede olumlu sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.

Narın içinde bol miktarda potasyum ve kalsiyum bulunur. Özellikle genç kadınların çeşitli saç şekillendirmeleri sonucu saçlarında yıpranmalar oluşur. Saçtaki bu yıpranmalara karşı nar kullanılabilir. Narın antibiyotik etkisi ise gözden kaçırılmamalıdır. Özellikle kuru saç ve saç diplerinde görülen kepek ve saçlı derideki egzama gibi problemlerin önüne geçer. Saçlı derideki yaraların iyileşmesine yardımcı olur.

Narın Saç Yıpranmaların da ve Dökülmelerinde Kullanım Şekli

Saç bakımında ise nar çekirdeğinin yağını uygulamak en kolay yöntemdir. Nar çekirdeği yağını saç yıpranma ve dökülmelerinde kullanmak istiyorsanız yağı direkt olarak saça uygulayabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta vardır. Nar çekirdeği yağını uygularken saç diplerinize masaj yapmayı unutmayın. Çünkü saç diplerine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımı da saçların ve saç derisinin daha sağlıklı olmasını sağlar.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz