Mükemmel Cildin Sırrı Karbonat

Mükemmel Cildin Sırrı Karbonat

En ucuz ürünlerden biri olan karbonat, bunun aksine en pahalıya mal olacak cilt sorunlarının çözümünde kullanılmaktadır. İçeriğinde bulunan partiküller sayesinde iyi bir peeling malzemesi olan karbonat, cildi ölü hücrelerden arındırmaktadır. Ayrıca bu işlemi yaparken, cildinizde asla tahriş izi bırakmaz. Gelin birlikte evde hazırlayıp deneyebileceğiniz, içinde karbonat bulunan bazı yöntemlere göz atalım;

 

Su ve Karbonat

Yüzünüzde oluşan ölü hücreler ve fazla kir, yağ dokusu akneye sebep olur. Bunun önüne geçmek için yapacağınız tek şey, biraz karbonatı eşit miktarda ılık suyla karıştırıp macun hazırlamak. Bu macunu yüzünüze uygulayarak, dairesel hareketlerle masaj yapın. Ardından 15 dakika boyunca bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin. Bu sayede yüzünüz hem ölü hücrelerden arınacak hem de tıkalı gözenekleriniz açılacaktır.

Öğütülmüş Yulaf ve Karbonat

Güçlü bir yüz temizleyiciye ihtiyaç duyuyorsanız, hem etkili hem de ucuz bir kombinasyon işinizi görecektir. Bunun için öğütülmüş bir miktar yulafı, eşit miktarda suyla ve karbonatla karıştırın. Hazırladığınız karışımı dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. Karışımın göz altlarınıza uygulandığından emin olun. Bu işlemi yaparken gözlerinizle temasından kaçının. Ardından 10 dakika kadar bekleyip, karışımı cildinizden ılık suyla çıkarın. Bu maske sayesinde göz altı torbalarınızdan kurtulacak ve cildinizin ölü hücrelerden arındığını göreceksiniz.

Limon ve Karbonat

Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak ve yaşınız nedeniyle oluşan lekeleri azaltmak istiyorsanız, limon ve karbonat karışımı sizin için ideal. Karışımı hazırlamak için bir kabın içine 2’şer yemek kaşığı esmer şeker ve karbonat ekleyin. Kabın 4/1’ini limon suyuyla doldurun. Malzemeleri iyice karıştırın ve hazırladığınız maskeyi yıkadığınız, ıslak cildinize


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz