Migreni Tetikleyen Faktörler

Migreni Tetikleyen Faktörler

Yoğun bir baş ağrısı türü olan migren, ataklar şeklinde olurken ve atakların süresi ise 2-3 saat ile 72 saat arasında değişmektedir. Baş ağrısı ile birlikte bazen mide bulantısı, sese ve ışığa aşırı duyarlılık gibi etkiler görülmektedir. Migrenin gün içerisindeki atakları çeşitli faktörlere göre değişmekle birlikte migreni tetikleyen faktörler ise şunlardır:

Gürültü ve Işık
Gün içerisinde fazla ışık altında kalmak ya da çok fazla gürültülü yerlerde olmak migrenin ortaya çıkmasına neden olur. Karanlık ve sessiz ortamlar tercih edilmelidir.

Düzensiz ve Kalitesiz Uyku
Çok geç saatlerde uyumak ya da uyku düzensizliği gibi sorunlar migren ağrıları tetikleyebilmektedir. Yetişkin bir insanın ortalama olarak günde 8 saat uyuması tavsiye edilmektedir.

Çok Fazla Kafein ve Sigara Tüketimi
Çok fazla miktarda kafein çeşitlerini tüketmek migren ağrılarının başlamasında önemli bir rol oynamaktadır. Çok fazla sigara içmek de nikotin sebebiyle beyin sinirlerinin aniden uyarılmasına sebep olarak migren ataklarını başlatmaktadır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz