Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir

Mide asidinin artması ve buna bağlı olarak çeşitli semptomlarında yaşandığını biliyoruz. Mide asidi yemek borusunu tahriş ederek, midede ve boğazda da yanma hissine neden olmaktadır.

Midede oluşan gazlar, baharatlı yiyecekler, asitli içecekler,sigara ve alkol kullanımı, kullanılan bazı ilaçlar mide yanmasına neden olmaktadır.

Doktorunuzun muayenesinden sonra çeşitli ilaç tedavileri ve tavsiyeleri de olacaktır. Genellikle pastil türü ilaçlar verilerek,mide asidinin düzenlenmesi planlanmaktadır. Mide koruyucu ilaçlar da verilerek rahatlamanız sağlanacaktır.

Ayrıca mide yanmasını önlemek için asitli yiyecek ve içeceklerden uzak durmalısınız. Vücudunuzu sıkan kıyafetler giymemelisiniz. Aşırı kafein tüketmemelisiniz. Yatarken başınızı vücut hizanızdan yukarıda tutmalısınız ki asidin boğazınıza kaçmasını engellemeniz mümkün olacaktır. Stresten de mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Midenizin hassas olduğunu da unutmadan kullandığınız herhangi bir başka ilacınız varsa da mutlaka doktorunuza bunu söyleyiniz.

Bitkisel yöntemlerden de faydalanmanız iyi bir alternatif olacaktır. Sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı süzme çam balı yemeniz sizi oldukça rahatlatacaktır. Yoğurt ve ayranı tüketebilirsiniz.Ihlamur ve adaçayı gibi bitki çaylarını da günde 1-2 defa içerek midenizi rahatlatabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz