Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve dışında hiçbir şeyin yenmediği bir diyet tarzı düşünülemeyeceği için meyve diyetinde yediklerinizi daha çok meyve ile desteklemeniz öneriliyor. Proteinler vücudun sağlığı için çok değerli ve gerekli olduklarından sadece meyve ile bir diyet hazırlamak mümkün değildir. Burada esas olan diğer yiyecekleri olabildiğince az tüketip meyveye ağırlık vermek olacaktır.

Ham meyve her zaman besin değeri için en iyi seçimdir. Kaynatılmış ya da kurutulmuş meyvelerden ziyade taze meyve tüketmek gerekir. Diyet için en iyi meyveler ise şunlardır: yaban mersini, çilek, portakal, greyfurt, kavun, elma (yeşili daha az şekerlidir), kızılcık, armut, papaya, böğürtlen, guava. İçerisindeki şeker fazlalığı nedeniyle daha az tüketilmesi gereken meyveler ise şunlardır: muz, üzüm, hurma, Hindistan cevizi, kurutulmuş ya da işlenmiş meyveler.

Tüm bu diyet yiyeceklerine ek olarak egzersizi unutmamak gerekir. Bilindiği gibi egzersizler kilo vermeyi hızlandırır ve verilen kiloların yeniden alınmasını engeller. Bu meyve diyetiyle hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ürünleri tüketirken her zaman yağsız olanlarını seçin. Akşam 8 den sonra hiçbir şey yemediğinizden emin olun ve bol bol su tüketin.

Öğün 1: Kahvaltı
Haşlanmış yumurta (sadece beyazı), 1 dilim kepek ekmek, 1 fincan yeşil çay ya da kahve

Öğün 2: Kahvaltıdan 2 saat sonra
Meyve ve 1 kâse yağsız yoğurt

Öğün 3: Öğleden 1 saat sonra
Yumurta salatası ve seçime bağlı bir sebze

Öğün 4: Öğleden 2 saat sonra
1 kabuklu elma

Öğün 5: 2 saat sonra
Bir küçük kâse kiraz

Öğün 6: Saat 19.30-20.00 arası son yemek
Kepek ekmekli sebzeli sandviç


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz