Menopoz Döneminde Cilt Kuruluğunu Gideren Maske

Menopoz Döneminde Cilt Kuruluğunu Gideren Maske

Menopoz dönemi kadınlar için en hassas ve zorlu geçen dönemlerden biridir. Bu dönemde kadınlar daha streslidir. Vücutta oluşan ve atımı yapılamayan kan strese neden olduğu gibi, cildin yenilenmesini de yavaşlatmaktadır. Tam da bu durumda akla gelen ilk şey, menopoz döneminde görülen cilt kuruluğu problemidir. Ancak bu sorunu kafaya takmak yerine, mutfağınıza geçmeniz ve tamamen doğal birkaç malzeme yardımıyla hazırlayacağınız mucizevi maskeyi uygulamanız yeterli olacaktır. İşte menopoz döneminde oluşan cilt kuruluğunu önlemek için doğal maske tarifi;

Menopozda Cilt Kuruluğunu Gideren Maske Tarifi

Malzemeler 
1 tatlı kaşığı bal
1 tatlı kaşığı süt
1 tatlı kaşığı zeytinyağı veya badem yağı

Hazırlanışı: Süt, bal ve evinizde bulunan zeytinyağı ya da badem yağını, ölçülerde belirtildiği miktarda olacak şekilde bir kaba alın. Tüm malzemeleri iyice karıştırın ve hazırladığınız maskeyi cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin. Ardından cildinizi bol suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 1 kez yapmanız yeterli olacaktır. En kısa sürede cildinizde oluşan değişimi farkedeceksiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz