Meme Ucu Estetiği Ameliyatı

Meme Ucu Estetiği Ameliyatı

Kadınların estetik görünmesine önem verdikleri memelerinde oluşabilecek sorunlar arasında meme ucu sorunu yer almaktadır. Memenin ön kısmında bulunan ucun olmaması, çökük ya da gömülü olması durumunda oluşan estetik bozukluk ise ameliyat ile tedavi edilebilmektedir. Yapılacak olan tedavi de sorunun tespitinden sonra planlanarak uygulanmaktadır. Meme ucu görsel olarak önem taşıdığı gibi ayrıca süt verme kanalları ile bağlantılı olması ve kadının süt verebilmesi için meme ucunda açıklıkların olması gerekmektedir. Bu açıklıklar doğuştan olabileceği zamanla çeşitli nedenler ile tıkanmakta ve kadının emzirmesi mümkün olmamaktadır.

Meme Ucu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Meme ucu estetiğinde eğer sorun çökük ya da gömülü meme ucu olmasına ya da hiç olmamasına bağlı olarak farklı teknikler uygulanmaktadır. Gömülü meme ucu estetiğinde de hastanın sorunun ne derecede olduğu tespit edilmesi şarttır. Sorunun tespitinden sonra ameliyatın planlaması yapılır. Ameliyat genel anestezi ile yapılmaktadır Bu ameliyat sırasında meme ucunun içeri doğru gömülmesine neden olan sebep ortadan kaldırılır ve ileri doğru çıkması sağlanır.

Bazı kadınlarda ise meme ucu olması gerekenden çok büyük olabilmektedir. Bu durumda da estetik olarak düzeltilmesi mümkün olmaktadır. Meme estetiğinde ise en kolay yapılan ameliyatlar arasında yer alır. Hasta açısından da kolay olan bu ameliyat ile meme ucu gibi etrafında ki renkli dokuda küçültülerek normal boyuta gelmesi sağlanır.

Meme Ucunun Yeniden Yapılması Mümkün mü?

Kişinin doğuştan ya da sonradan gelişen kanser, travma gibi nedenle ile meme ucunun olmadığı durumlar olabilmektedir. Bu durumda ise hastanın meme ucunun yapılması mümkün olmaktadır. Farklı tekniklerin uygulanabildiği bu sorunda hastanın kendi vücudundan farklı bir bölgeden alınan doku ile meme ucu yapılabileceği gibi diğer memede ucu bulunması halinde bunun her iki memeye bölünmesi de mümkün olmaktadır.

Meme ucu ameliyatı kolay bir ameliyat olarak düşünülmekte birlikte mutlaka planlamanın doğru yapılması şarttır. Diğer meme ile simetrinin sağlanması ve hastanın estetik açıdan kendini iyi hissetmesi ameliyatın asıl nedeni olduğundan bunun başarılması gerekmektedir. Kanser sonrası meme ucu ameliyatına ihtiyaç duyulması halinde en az 6 ay beklenmesi tavsiye edilmektedir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz