Meme Estetiği

Meme Estetiği

Meme Estetiği günümüzde sıklıkla tercih edilen cerrahi estetik operasyonlardan biridir. Kadınların güzelliğini simgeleyen ve aslında kadın olduklarını hissettiren en önemli bölgelerden biri göğüsleridir. Bu nedenle de memelerde zamanla meydana gelen tm deformasyonlar ya da doğuştan da olabilen meme asimetrisizlikleri meme estetiği operasyonları sayesinde kolaylıkla düzeltilebilmektedir.

Meme Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Genellikle doğum sonrası emzirme sürecinde memeler sıklıkla deformasyona uğrar ve bu nedenle de meme estetiği tercih edilir. Bunun dışında yaşın ilerlemesine ya da kilo alıp vermeye bağlı da memelerde sarkmalar ve içlerinde hacimsizlikler oluşabilmektedir. Tüm bu göğüs problemlerinin tedavisinde kliniğimizde uygulanan meme estetiği sayesinde deformasyonlar düzeltilebilmektedir.

Meme Dikleştirme operasyonu Doktor Leyla Arvas ve ekibinin kliniğinde en sık uyguladığı cerrahi işlemler arasında yer almaktadır. En önemlisi de meme dikleştirme operasyonu diğer meme estetiği operasyonlarına göre daha kolay ve operasyon sonrası süreci daha kolay atlatılan işlemler arasında bulunmaktadır. Bunun nedeni de dikleştirme işlemlerinde meme içerisine herhangi bir yabancı maddenin koyulmayışıdır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme uygulamasında kullanılan tekniğe bağlı olarak işlem sonrasında bölgede bazen sadece meme başında, meme altında düz bir çizgi veya meme başı ve ters T şeklinde bir iz olabilir. Uygulama genel anestezi altında yapılır ve bazı durumlarda kişiye bağlı olarak lokal olarak da uygulanabilmektedir. Operasyon süresi 2 ya da 3 saat arasında değişmekte ve işlem sonrasında hasta 1 ya da 2 gün hastanede gözetim altında kalmaktadır.

Meme Büyütme ameliyatı da yine merkezimizde doktorumuz Leyla Arvas’ın sıklıkla yaptığı bir cerrahi girişimdir. Meme büyütme operasyonları genetik olarak göğüsleri küçük olan kişilerde büyütme ya da yine doğum sonrasında içi boşalan ve küçülen göğüslerde tercih edilen bir işlemdir.

Meme Büyütme Operasyon Süreci!

Meme büyütme operasyonlarında genel anestezi uygulanmaktadır ve uygulama esnasında hastalara daha önceden belirlenmiş olan silikonlar ya da protezler yerleştirilmektedir. Oldukça kolay olarak uygulanan bu işlem eskiden olduğu kadar ağrılı bir süreç değildir. Meme estetiği uygulamalarına dair tüm bilgilere www.drleylaarvas.com adresinden ulaşabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz