Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Yeni bir yer açtığınız zaman insanların dikkatini buraya çekebiliyor olmak önemlidir. Çünkü bu sayede hem tanınırlığınızı artırmış olur hem de insanları kendinize doğru çekersiniz. Bugün kurumsal anlamda hizmet veren pek çok firma yaptığı açılışların özel olmasını tercih ediyorlar. Peki, yapılacak olan açılışın ya da organizasyonun başarılı ve dikkat çekici olabilmesi için yapılacak olan işler nelerdir derseniz burada da son dönemlerde ilgileri üzerine çeken mehteran takımı kiralama hizmetini görüyoruz.

Bizim Osmanlıya olan ilgimiz ve onların davullarla yapmış olduğu harika gösteri ise organizasyonun davetlilerini ve oradan geçenleri adeta büyülüyor. Firmanın imajını ön plana çıkarması ve dikkat çekebilmesi önemli bir konudur. İlk günden yapacağınız bir hareketin her şeyi olumluya çevireceğini biliyor olmak oldukça önemlidir. Açılışlar için tercih edilebilecek pek çok organizasyonun olduğunu biliyoruz ancak bazı organizasyonlar var ki onlar için mehter takımı kiraladığınız zaman kesinlikle tam yerine oturmuş olacaktır.

Mehteran takımının en önemli avantajı tarihi öneme sahip olan kıyafetleridir. Son dönemlerde firmaların açılış organizasyonunda tercih etmeleri kıyafetlerinin ilgi çekmesi ve mehter marşları sayesinde aynı anda onlarca hatta yüzlerce kişiyi etrafına toplayabilmesidir. İnsanlara eski anımsattığı ve eskinin de her zaman anıları canlandırdığını düşünürsek bir mehteran takımının etrafında hızlı bir şekilde meydana gelen kalabalıklaşmanın da normal olduğunu biliyoruz. Mehteran takımının çalgılarına baktığımız zaman çıkardığı sesin insanı coşturan bir yanının olduğunu biliyoruz. Dolayısıyla kıyafet artı marş birbirine karıştığında ortaya seyrine doyum olmayan bir görüntünün çıktığını da söylemeden geçmeyelim.

Mehteran takımı denildiğinde dikkat edilecek hususlardan birisi de yürüyüştür. İnsanlar takımın yürüyüşünü görebilmek için bile izdihama neden olurken bir organizasyonun parçası olduğunda aslında beklediğinizin de üzerinde bir coşku ve kalabalık topluluğun oluşması normaldir.

Peki, her mehteran takımı kendisinden beklenilen bu başarıyı sağlayabilir mi?

Burada dikkat edilecek husus ise yapılan her şeyin bir bütün halinde olmasına dikkat etmek gerekiyor. Öncelikli olarak amacınızı belirlemelisiniz. İnsanları satın almaya mı yoksa firmanızın imajını yükseltmeyi mi hedefliyorsunuz. Satın alma sürecinde mehteranın çok fazla işe yaramayacağını biliyoruz. Çünkü insanlar onu seyrettiğinde etrafındaki bağları da ister istemez unutacak ve umursamayacaktır. Dolayısıyla siz açılışınız için bu takımı kiralamışsanız o zaman beklediğiniz ilgiyi de yakalayacaksınız. Çünkü insanlar daha sonrasında sizin mağazanız önünden geçerken daima o unutulmaz günü hatırlayacaktır.  Ancak takımı bir bütün olarak değerlendirmek gerekiyor. Yani beklenilen başarının da aşamaları ve gereklilikleri vardır. Örneğin kıyafetlerinizin mutlaka kusursuz olması gerekiyor. Takım içinde farklılık yaratabilecek hiçbir kostüme yer verilmemesi gerekir ki insanlarda bunun amacını bilsinler. Takımın kullandığı enstrümanların hepsi mutlaka marşları çalabilmeye uygun olması gerekiyor. Son olarak ise dediğimiz gibi mutlaka mehteran yürüyüşünün yapılması gerekir.

İnsanlar mehteran gördüklerinde doğrudan bu üç şeye odaklanırlar ve siz onları kusursuzca yaptığınız zaman daha fazla kalabalığı da oraya toplamış olursunuz.

Mehter Takımı Kiralamak için : https://www.istanbulmehteran.com


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz