Maskara Sürerken Yapılan Hatalar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Maskara Sürerken Yapılan Hatalar ve Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Kadınların asla vazgeçemediği makyaj ürünleri arasında yer alan maskara, ayrıca hızlı bir kurtarıcıdır. Dışarı çıkarken hiç makyaj yapılmasa bile, göz kalemi ve maskara kullanarak doğal ama güzel bir görüntü elde edilebilir. Ancak maskara sürerken yapılan bazı hatalar, güzel görüntünün aksine daha kötü bir görüntü oluşumuna sebep olabilir. Dikkat edeceğiniz birkaç faktör sayesinde, maskarayı en doğru şekliyle uygulayabilirsiniz. İşte dikkat edilmesi gereken ve hatalı maskara kullanımını doğruya çevirmenize yarayacak birkaç faktör;

Maskara Sürerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Birçok firmanın piyasaya sürdüğü maskara fırçaları, hal böyle olunca farklı formlarda olabiliyor. İnce fırçalı, kıvrık uçlu, S harfi şeklinde ve kalın fırçalı birçok çeşidi bulunan maskara fırçaları, tamamen iyi görüntü elde etmeye yönelik olarak farklı şekillerde üretiliyor. Ancak bu fırçaları kullanırken maskaradan doğru verimi alabilmek çok önemli. Bunun için fırçayı kirpik yapınıza uygun olacak şekilde, her açıdan uygulamalısınız. Kirpik diplerine uygulayacağınız maskarayı, fırçayı yan tutarak uygulamak büyük bir hatadır. Alt kirpik ve kirpik diplerine maskara uygularken, fırçanın konumu mutlaka dik olmalıdır. Böylelikle maskaradan alacağınız verim artacak ve farkı gördüğünüzde şaşıracaksınız.

Gözlerin ön plana çıkmasını sağlayan maskarayı, bastırarak uygulamak bir diğer hatadır. Kadınlar bu işlemi yaparken baskı uygulamanın, daha belirgin bir görüntü oluşturacağına inanırlar. Ancak narin dokunuşlarla sürülecek maskaradan, istediğiniz görüntüyü elde edebilirsiniz. Bu nedenle maskara uygulamasını yaparken, daha narin dokunuşlarla uygulamaya özen gösteriniz.

Son olarak dikkat etmeniz gereken şey ise, maskara sürdükten sonra kirpik kıvırıcı kullanmamanız gerektiğidir. Bu işlem kesinlikle hatalıdır ve kirpiklerinizin yolunmasına, kopmasına yol açar. Maskara uygulamasını yapmadan önce kirpik kıvırıcı kullanabilir ve ardından maskaranızı uygulayabilirsiniz. Böylece daha kıvrık ve belirgin kirpiklere sahip olabilirsiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz