Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Makyaj, güzelliğiniz için tamamlayıcı bir unsurdur. Makyaj yaparken özenilmesi gerekmektedir. Makyaj yanlış veya hatalı yapıldığında ise çok kötü bir görüntü oluşabilir. Ayrıca cildimize de çok fazla zarar verebiliriz. İşte makyaj yaparken dikkat edilmesi gerekenler;

Yüz Temizliği
Makyaj yaparken öncelikle yüz temizliği önemlidir. Bunun için ise yüzümüzü tonik ve peelinglerle temizlemeliyiz. Temiz bir ciltte makyajın olması daha kolay ve doğal duracaktır.

Kaliteli Makyaj Malzemesi
Makyaj malzemesi seçerken mutlaka kaliteli malzeme seçimleri yapılmalıdır. Ucuz ve kalitesiz malzemeleri kullanmak cildinize çok fazla zarar verecektir. Ayrıca makyajınızın kötü ve yapay durmasına neden olurken sıcakta veya suda akarak sizi mağdur edecektir.

Beyaz Kalemin Büyüsü
Beyaz kalemi gözünüzün iç kısmına sürerek gözünüzün olduğundan daha büyük görünmesini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Göz altına siyah kalem sürmek moda olurken bu hile gözünüzü küçültecektir.

Renk Seçimi
Makyaj yaparken renk tercihleri yapmanız da gereklidir. Örneğin; allık seçiminini kendi göz renginize göre yapmalısınız. Ayrıca dudak renginizin seçimini de far renginize ve cilt renginize göre yapmalısınız.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz