Makyaj Nasıl Temizlenir?

Makyaj Nasıl Temizlenir?

Makyaj temizliğine ilk öncelikle gözlerden başlamamız gerekiyor.  Bunun için göz temizleme suyundan alarak faydalanabilirsiniz. Ardından yüz bölgemize geçip bir losyon yardımı ile yüzümüzü de temizleyeceğiz.

Öncelikle iki adet pamuğa ihtiyacımız var. Unutmayalım ki en iyi makyaj temizleyicisi sudur. Pamuklarımızı suyla ıslatarak ve kullanacağımız ürünü az miktarda üzerine dökerek pamuklu bezlerimizi gözlerimizin üzerine bırakıyoruz. Bu bölge çok hassas bir bölge olduğundan dikkatli davranmalıyız. İlk önce rimellerimizden başlayarak çok fazla ovalamayıp kirpiklerimizin üzerindeki rimelleri çıkartmaya başlıyoruz. Başka bir pamuk ile dudak bölgemizi de temizleyip yüz bölgemize geçiyoruz. Yüz bölgemize uygun olan bir ürün kullanıp yüzümüze dağıtıyoruz. Alın bölgemize dairesel hareketlerle çok fazla ovalamadan, masaj yapar gibi uyguluyoruz. Daha sonra yanak ve çene bölgesine de aynı işlemi uygulayın. İsterseniz sünger yardımıyla iyice dağıtabilirsiniz. Daha sonra yüzümüzü yıkayıp, kâğıt bir mendil yardımı ile kuruyoruz. Ardından yüz tipinize uygun bir tonik ile makyaj temizleme işlemini bitiriyoruz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz