Makyaj Malzemeleri Seçimi

Makyaj Malzemeleri Seçimi

Çoğu üründe olduğu gibi hayatımızda makyaj malzemelerini kullanırken de dikkat etmeliyiz. Kullandığımız makyaj ürünleri direk tenimiz ile temas ettiklerinden ve tenimiz tarafından emilmeye uygun olduklarından dolayı içerikleri konusunda hassas olmamız gerekmektedir. Ucuz diye ürün almamakta, marka diye de hemen güvenmemekte fayda vardır.

Ayaküstü satılan yerlerden makyaj malzemesi almamaya çalışın. Bu malzemeler cildinizi tahriş edebilir ve alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilir.

Parapen gibi maddeler bulundurmayan, kimyasal yönden oldukça fakir ürünleri kullanmaya özen gösterin. Parapen cildinizin yapısını bozan bir maddedir.

İçerisinde sodyum sülfat olan makyaj malzemelerinden olabildiğince uzak durun. Özellikle hamile hanımlar sodyum sülfatlı malzemelerin yanlarına bile yaklaşmasın. Sodyum sülfat, anne karnındaki bebeğin göz gelişimine olumsuz etki etmektedir.

Yiyecek ve içeceklerde olduğu gibi makyaj malzemelerinin de raf ömrü, son kullanma tarihi vardır. Bu tarihlere dikkat edilerek makyaj malzemeleri alınmalıdır.

Uzun süre kullanırım mantığıyla büyük ebatlı ve içeriği fazla olan ürünlerden kaçınılmalıdır. Bu ürünler uzun süre kullanım amacıyla alınsa da raf ömrü kullanmak istediğiniz süreden daha kısa olabilir.

Kuru bir cilde sahipseniz yağ bazlı fondöten, yağlı bir cilde sahipseniz de su bazlı fondötenler kullanmalısınız. Ayrıca fondöten seçerken önce bileğinize sürerek gün ışığında teninizde fondötenin nasıl durduğunu gözlemlemelisiniz. Kozmetik mağazalarının ışıkları makyaj ürünlerinde yanıltıcı bir etki bırakabilir. Bu yüzden bu ışıklara aldırış etmemek gerekir.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz