Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazları Nelerdir?

İster günlük hayatta, isterseniz seyahate giderken ya da tatil planları yaptığınızda! Makyaj malzemelerinizi yanınızdan ayırmayacağınıza şüphe yok. Peki bir makyaj çantası hazırladığınızda, bu çantanın demirbaşları neler olmalı? Birlikte ”Makyaj Çantasının Olmazsa Olmazları Nelerdir?” sorusuna yanıt aramaya ne dersiniz?

 

Makyaj Çantası ve İçinde Bulunması Gereken Malzemeler

Makyaj çantanızın boyutunu, gideceğiniz yere göre hazırlayacağınız malzemelerle orantılı tutmakta fayda var. Yer kaplamayan bir çantayla, istediğiniz an istediğiniz alanda kolayca makyaj tazeleyebilirsiniz. Ancak uzun soluklu bir seyahat sizi bekliyorsa, çanta boyutunu değiştirmeniz doğru olacaktır.

Her kadının makyaj çantasında bulunması gereken, favori makyaj malzemelerinin başında fondöten geliyor. Cilt tipine göre seçeceğiniz bir fondöten alın ve çantanın içine bırakın. Yanına bir de ıslak mendil eklemeyi unutmayın! Çantanızda olmazsa olmaz bir diğer makyaj malzemesi kapatıcı. Göz altınızda oluşacak koyulukları kolaylıkla yok etmek için, kaliteli bir kapatıcının çantanızda yerini almasına izin verin. Ardından makyaj çantanıza bir de pudra ekleyin. Çantanın en kıdemlilerinden biri olacağı şüphe götürmeyen pudra sayesinde, yüzünüzde örtücü ve sabitleyici bir etki yaratabilirsiniz. Makyajınıza renkli bir dokunuş yapmak istiyorsanız, allıkta bu çantada yerini almalı. Böylece günün göz alan kişilerinden biri siz olabilirsiniz. Dudaklarınızın sönük kalmaması içinde, her kadının olmazsa olmazı rujlarınızı çantaya ekleyin. Bozulma ihtimali olan manikürünüzü kamufle etmek için, birkaç renk ojeyi çantanıza sığdırmaya çalışın.

Makyaj malzemelerinden bahsedince, göz makyajını unutmak ne mümkün? O çantaya bir tanede maskara koymak gerekiyor. Maskaranın yalnız kalmaması için, göz kaleminizi de çantaya yerleştirmelisiniz.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz