Kusursuz Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Kusursuz Gece Makyajı Nasıl Yapılır?

Bayanlar günün her saati bakımlı ve güzel görünmek ister. Sabah yaptığınız günlük makyajınızın daha doğal ve pastel renklerden yapılmış olması daha sade ve duru bir güzelliğe sahip olmanızı sağlar. Abartısız doğal bir makyaj gündüz kullanım için oldukça uygundur. Peki ya kusursuz gece makyajı nasıl olmalı? Gece makyajı tabii ki biraz daha göze görünür ve belirgin olmalıdır. Kusursuz gece makyajı, öncelikle makyajın temeli olan cildinize en uygun olan fondöteni bulmakla başlar. Öncelikle cilt tonunuza en uygun fondöteni seçtiğinize emin olduktan ve onu yüzünüze, boynunuza ve dekolte kısımlarınıza uyguladıktan sonra yine ten renginize en uygun olan allığı sürmelisiniz.

Eğer esmer tenli iseniz, pembe ve bronz tonları beyaz tenli iseniz, pembe ve turuncu tonlarını tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Ayrıca allığınızı yüzünüzün şekline uygun olarak uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinizin üzerine ya da dikey bir şekilde yüz yuvarlaklığınıza göre uygulamalısınız. Daha sonra göz renginiz mavi, yeşil ya da ela ise siyah göz kalemi yerine kahverengi göz kalemi tercih ederek göz renginizi ön plana çıkartabilirsiniz. Esmerseniz dilediğiniz gibi siyah göz kalemi ya da eyeliner sürebilirsiniz. Gözleriniz renkli ise, kahve tonlarını, pembe, gri ve siyahı far rengi olarak seçebilirsiniz.

Siyah ve kahverengi gözlere sahipseniz mavi, yeşil, turkuaz ve mor renkleri gözünüzün ışıltısını ön plana çıkartmak için oldukça uygun renklerdir. Gece gözlerinizin ışıltısı ile etrafınızdakileri büyülemek için kullandığınız renklerin uyumuna ve göz renginizin önüne geçmeden asıl göz renginizi ortaya çıkaracak renkleri tercih etmelisiniz. Kusursuz gece makyajı için ise ruj seçimi bayanlarda genellikle kırmızıdan yana olmaktadır. Esmer tenli bayanlar rahatlıkla bordo, kırmızı ve tonlarını ruj seçimlerinde kullanabilirler. Beyaz tenli bayanlar da kırmızı renk ruj seçimi yapabilirler fakat pembe ve tonları ten rengine daha güzel uyum sağlayacaktır.


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz