Kusursuz Bir Manikür İçin 7 Harika Tüyo

Kusursuz Bir Manikür İçin 7 Harika Tüyo

Evde kusursuz bir manikür yapmak zor değil ve artık çok daha kolay. Zaman bulamadığınızda veya  güzellik salonlarına para harcamak istemediğinizde size kılavuz olacak bir yazı hazırladık. İşte o harika tüyolar:

Tırnak Etlerine Bak
Tırnak etlerinin, çeşitli bakterilere karşı kalkan görevi görmesi oldukça önemlidir. Ciddi bir bakımı da beraberinde getiren bakım için ellerinizi ılık suda bekleterek tırnak etlerini yumuşatabilirsiniz. Ardından törpünün tersiyle hafifçe geriye doğru itmelisiniz.

Ellerinizi Nemlendirin
Vücudun nemlendirmeye ihtiyacı olduğu kadar ellerimizin de ihtiyacı vardır. Kusursuz bir manikür için bakımlı ve yumuşak ellere ihtiyaç vardır. Sabah ve akşam mutlaka ellerinize nemlendirici sürmelisiniz.

Buffer Kullanın
Tırnaklarınızı sık sık törpülediğiniz de, tırnak yüzeyleriniz matlaşır ve bunun için buffer kullanmalısınız. Tırnak yüzeylerinizin parlamasını sağlayacaksınız.

Baz Kat Uygula
Renkli ve simli ojeleri uygulamak için öncelikle baz kat oje kullanılmalıdır. Tırnak ve oje arasında bariyer görevi gören baz kat uygulaması,manikür öncesinde de kusursuz bir baz sağlamaktadır.

İki Kat Oje Sürülmelidir
Göz alan ve kusursuz bir manikür için ojenizi mutlaka iki kat sürmelisiniz. Kuruması için ise en az 3 dakika beklemelisiniz.

Kulak Çubukları Kurtarıcıdır
Ojenizi sürerken bir hata yaptığınızda,panik yapmadan kulak çubuğunu asetona batırarak hatalarınızı düzeltebilirsiniz.

Top Cot Uygula
Kusursuz bir manikür için son olarak top coat uygulamalısınız. Parlak, kalıcı ve kusursuz bir maniküre sahip olursunuz.

 


Daha Şık Görünmenin Yolları

Daha Şık Görünmenin Yolları

Modaya uygun giyinmenin yanı sıra, size yakışacak ve stilinize uyacak tasarımları ve kombinleri giymeniz oldukça önemlidir. › Yazının Devamı ..

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan Kadınlar İçin Stil Önerileri

Çalışan kadınların hemen hemen her gün yaşadıkları en büyük sorun, ne giyeceği problemidir. Çünkü kısa süre › Yazının Devamı ..

Stil

Nişan Gecesi İçin Saç Modelleri

Önerdiklerimiz